Przepłynęli maraton w olsztyńskiej Aquasferze na rzecz Ukrainy

2022-09-27 10:15:00(ost. akt: 2022-09-27 10:03:30)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

Niezwykłe przedsięwzięcie odbyło się w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera. Pływacy nie tylko z olsztyńskich klubów wsparli okupowaną przez Rosję Ukrainę.
Czterdzieści trzy kilometry - taki dystans pokonali pływacy, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu. Organizatorami byli Grupa Transgraniczna i Fundacja Trzy Niebieskie Serca.

— Celem było zebranie funduszy na zakup "żelaznych" racji żywnościowych, śpiworów, namiotów, pakietów medycznych i innych materiałów, zgodnie z przekazanymi nam prośbami z Ukrainy — poinformowali organizatorzy przedsięwzięcia.

W maratonie wystartowali zawodnicy olsztyńskich klubów: Swimland, Kormoran, Masters. Poza tym pojawili się goście z Jedynki Elbląg oraz UKS Rumia, którego skład stanowią
m.in. zawodnicy ukraińscy pod wodzą trenera Nikołaja Maistruka.

Każdy z zawodników miał do przepłynięcia 500 m. W trakcie zawodów były licytowane vouchery. Poza tym były przyjmowane wpłaty na konto Fundacji Trzy Niebieskie Serca.

— Pamiętajmy, że Ukraina, ponosząc dziś cały ciężar tej niesprawiedliwej wojny, stała się dla Europy gwarantem jej bezpieczeństwa przed okrucieństwem i ludobójstwem, jakie ma miejsce każdego dnia tego konfliktu na ukraińskiej ziemi — podkreślają organizatorzy.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.