[GALERIA] Nowi funkcjonariusze w szeregach warmińsko-mazurskiej policji

2022-09-26 18:04:52(ost. akt: 2022-09-26 15:40:34)
Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W poniedziałek (26 września) w Olsztynie 39 funkcjonariuszy ślubowało służyć wiernie narodowi. Proces rekrutacji trwa i jest skutecznie realizowany, a liczba chętnych do podjęcia służby w Policji na Warmii i Mazurach oraz spadek liczby wakatów wyraźnie pokazują, że możliwość służby w Policji cieszy się dużym zainteresowaniem.
Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy odbyło się w sali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” – te słowa za swoim szefem powtórzyło grono nowych policjantów z Warmii i Mazur.

W gronie 39 przyjętych policjantów jest 11 kobiet. Po ślubowaniu nowi funkcjonariusze odbędą szkolenie w jednej ze szkół policji, po którego zakończeniu wrócą do swoich jednostek: OPP w Olsztynie (27), KMP w Elblągu (7), KPP w Braniewie (1), KPP w Ełku (1), KPP w Giżycku(1), KPP w Ostródzie (1), KPP w Szczytnie (1).

Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek oraz Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Robert Muraszko odznaczyli Wójta Gminy Milejewo Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji.

Jest to już szóste ślubowanie, które odbyło się w tym roku. W garnizonie warmińsko-mazurskim służy obecnie 3585 policjantów. Kolejne przyjęcie nowych funkcjonariuszy planowane jest na koniec bieżącego roku.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Teddy #3105563 26 wrz 2022 19:10

    Szybciutko "przejdzie" co niektórym jak się zderzą z rzeczywistością

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz