Zabrakło ostrożności. Potrącenie pieszego w Lubawie, motorowerzysty w gminie Lubawa. To niestety nie wszystko

2022-09-23 08:57:20(ost. akt: 2022-09-23 08:58:57)

Autor zdjęcia: KPP

Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem. To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Jednak nie wszyscy stosują się do tej podstawowej zasady. Zapomniała o tym 29 – latka, która vw uderzyła w drzewo, 21 – latek, który potrącił pieszego czy 51 – latek, który nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście.
Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek (22.09.2022 r.) kilka minut po godzinie 4:00. Oficer dyżurny został poinformowanym o samochodzie, który uderzył w drzewo. Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 29 – latka kierująca vw na prostym odcinku drogi w wyniku nagłego wtargnięcia zwierzyny leśnej straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w drzewo. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Tymczasem przed 15:00 w Lubawie 21 – latek kierujący roverem nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych i potrącił go. 17 – latek został przetransportowany do szpitala w Olsztynie.

Natomiast po 20:00 doszło do kolejnego zdarzenia tym razem na terenie gminy Lubawa. Wstępnie okazało się, że 51 –latek kierujący citroenem na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z nieoświetlonym motorowerzystą. 16 – latek również został przetransportowany do szpitala w Olsztynie.

źródło: KPP Iława
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl