Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego

2022-09-22 19:31:00(ost. akt: 2022-09-22 15:42:57)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

Miejski Ośrodek Kultury nie zwalnia tempa. Instytucja pozyskuje zewnętrzne finansowanie nie tylko na zadania związane z ofertą kulturalną, ale także wyposażenie, jakim dysponuje.
Nowoczesny sprzęt to jeden z najważniejszych wymogów, by móc organizować wydarzenia na najwyższym poziomie. Tą ścieżka podążają przedstawiciele olsztyńskiego MOK-u, którzy kolejny raz - skutecznie - aplikowali o wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zaakceptowany przez zarząd województwa wniosek wartości 640 tys. złotych dotyczył przede wszystkim oświetlenia. Głowice ledowe, mały sterownik do świateł, kratownice, odsłuchy, okablowanie - to wszystko obejmuje projekt MOK-u. Co ważne - urządzenia są energooszczędne, ciche i mobilny, w związku z tym będzie mógł być wykorzystywany podczas imprez w różnych miejscach.

— W ostatnich czterech latach udaje się nam modernizować koncertowe wyposażenie olsztyńskiego amfiteatru — mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. — Trzeba podkreślić, że to sprzęt z najwyższej półki oraz że będzie służyć kulturze Olsztyna i jego mieszkańcom.

Ponad dwa lata temu MOK pozyskał główny system nagłośnienia wraz z elementami umożliwiającymi jego podwieszenie oraz system dogłośnienia pierwszych rzędów widowni. Poza tym konsole mikserskie, ekrany, rzutniki multimedialne.

Tamten projekt był też związany z modernizacją podziemi amfiteatru. Sala kameralna została wygłuszona, został zamontowany system do podwieszania sprzętu, zyskała bardziej teatralny charakter. Dodatkowo została wydzielona szatnia, a w foyer powstała mini galeria.

Łączna kwota zadań związanych nowym wyposażeniem amfiteatru oraz jego modernizacją to niemal cztery miliony złotych.