Gdyby zdał prawo jazdy pewnie by wiedział, że na przejściu dla pieszych nie wolno wyprzedzać. Policjanci z Olsztyna schwytali pirata drogowego

2022-09-22 16:44:08(ost. akt: 2022-09-22 15:41:24)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum Gazety Olsztyńskiej

O surowych konsekwencjach łamania przepisów przekonał się kierujący osobowym audi. 29-latek nie dość, że wybrał się w podróż mimo braku prawa jazdy, to postanowił również ominąć inny samochód w rejonie przejścia dla pieszych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
W środę (21 września) policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Sielskiej zauważyli audi, którego kierowca ominął inny pojazd, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście.

Zgodnie z aktualnym taryfikatorem jest to wykroczenie zagrożone mandatem karnym w kwocie 1500 zł oraz 15 punktami karnymi. W przypadku tzw. recydywy kierujący będzie musiał liczyć się z mandatem w kwocie 3000 złotych.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 29-letni mieszkaniec Ostródy. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna nie miał prawa jazdy.

Funkcjonariusze z przeprowadzonej interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.