Trwa rozbiórka legendarnego skateparku w parku Kusocińskiego w Olsztynie

2022-09-22 18:12:15(ost. akt: 2022-09-22 15:38:16)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. I nie inaczej jest w przypadku skateparku w parku Kusocińskiego. W tym tygodniu ruszyła jego rozbiórka. Powód? Fatalny stan techniczny.
Skatepark w Parku Kusocińskiego był jednym z najpopularniejszych obiektów tego typu w Olsztynie. Przez lata korzystali z niego mieszkańcy okolicznych osiedli. W połowie lipca bieżącego roku został jednak odgrodzony, a obecnie trwa jego rozbiórka.

— Stan techniczny tego obiektu wykluczał jego dalsze użytkowanie. Materiały, które zostały użyte do jego budowy są już mocno zniszczone. Nic w przyrodzie jednak nie ginie, a mieszkańców zapraszamy na wyremontowany skatepark na Plaży Miejskiej — mówi Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Fot. Zbigniew Woźniak

Nie zgadzał się z tym jednak radny Mirosław Arczak, który w tej sprawie złożył w ratuszu interpelację do prezydenta Piotra Grzymowicza.

— Swoje wystąpienie opieram na licznych głosach ze strony regularnych użytkowników tego obiektu, lokalnych ekspertów zajmujących się sportami uprawianymi w skateparku (deskorolki, rolki, BMX, hulajnogi) oraz na własnych wieloletnich doświadczeniach i obserwacjach. Opisywany skatepark (tzw. Kusot lub Kusocin) od momentu powstania przyciąga znaczną grupę użytkowników. Nie bez znaczenia jest lokalizacja — w dużym i popularnym parku, dobrze skomunikowany, gęsto otoczony budynkami mieszkalnymi. Jest to istotny element oferty sportowej w tej części Olsztyna — napisał w dokumencie Arczak.

Fot. Zbigniew Woźniak

Jak widać i to nie pomogło.
Rozbiórka skateparku ma potrwać do końca przyszłego tygodnia.

Fot. Zbigniew Woźniak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. basilo #3105455 23 wrz 2022 07:23

    Panie Arczak, można już rozebrać "szubienice", proponuję się tym zająć

    odpowiedz na ten komentarz