Projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół średnich. „Lekcje z ZUS” po raz dziewiąty

2022-09-23 06:33:03(ost. akt: 2022-09-23 10:06:04)

Autor zdjęcia: Pixabay

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Jest to doskonała okazja do zdobycia wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, a także do zdobycia atrakcyjnych nagród. Zakończeniem projektu jest Olimpiada z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.
—  Od 2014 r. w „Lekcjach z ZUS” wzięło udział łącznie ponad 516 tys. uczniów, natomiast w Olimpiadzie uczestniczyło ponad 212 tys. uczniów z całej Polski. W roku szkolnym 2021/2022 na Warmii i Mazurach w lekcjach udział wzięło 1530 uczniów, natomiast do Olimpiady przystąpiło 347 uczniów — informuje Anna Ilukiewicz, rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim

„Lekcje z ZUS”, czyli cykl czterech zajęć skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. W ich trakcie młodzież będzie poznawać m.in. historię ubezpieczeń społecznych w Polsce, rolę i zadania ZUS, dowiedzą się jakie świadczenia dzięki ubezpieczeniom można uzyskać, jak założyć własną firmę czy też jak zgłosić się do ubezpieczeń. Uczniowie, którzy wezmą udział w projekcie, mogą spróbować swoich sił w Olimpiadzie. Zwycięzcy otrzymają min. indeksy, dodatkowe punkty w rekrutacji na wielu renomowanych uczelniach oraz nagrody rzeczowe.

 — Wiedza zdobyta podczas „Lekcji z ZUS” pomoże młodym ludziom podjąć decyzje dotyczące przyszłej kariery zawodowej. Podczas całego projektu, ZUS zapewnia niezbędne materiały szkoleniowe (dostępne w formie papierowej bądź elektronicznej na stronie zus.pl/lekcjezzus) oraz pomoc merytoryczną w postaci szkoleń dla nauczycieli, którzy poprowadzą lekcje — dodaje Anna Ilukiewicz.

ZUS przygotował dla nauczycieli materiały, które pomogą zrealizować zajęcia o ubezpieczeniach: scenariusze, prezentacje multimedialne, filmy, gry i zeszyty ćwiczeń. Są do pobrania na stronie internetowej Materiały - ZUS . Nauczyciele mogą też skorzystać z nagrań wideo gotowych lekcji a także wsparcia pracowników zakładu.

W sprawie organizacji zajęć ,,Lekcje z ZUS” można skorzystać z pomocy koordynatorów ds. edukacji i komunikacji społecznej. Dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej www.zus.pl/edukacja, w zakładce kontakt do koordynatorów.
Zgłoszenia szkół do udziału w Olimpiadzie przyjmowane są do 28 października 2022 r.