Znamy Mistrzów Smaku z Warmii i Mazur

2022-09-22 20:46:24(ost. akt: 2022-09-23 08:08:43)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Poznaliśmy ulubione restauracje i jadłodajnie na Warmii i Mazurach. Wiemy, która kawiarnia jest najlepsza i gdzie można zjeść najsmaczniejsze lody. Znamy dobrych kucharzy, sympatycznych kelnerów, barmanów, a także baristów oraz menedżerów gastronomii. Wszystko za sprawą Waszych głosów w akcji Mistrzowie Smaku. Laureaci otrzymają prestiżowe nagrody oraz awansują do ogólnopolskiego finału. Tam czeka na nich samochód - Citroen C3.
Mistrzowie Smaku to największy w Polsce plebiscyt branży gastronomicznej, który powrócił po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Po raz kolejny, najpierw osobno w miastach i powiatach, następnie w skali województwa, a w końcu w ogólnopolskim finale, zostaną przyznane nagrody dla najlepszych lokali i pracowników gastronomii.

Gala plebiscytu Mistrzowie Smaku 2022 Gazety Olsztyńskiej odbyła się 21 września w hotelu Omega w Olsztynie. To ważny dzień dla wszystkich przedstawicieli gastronomii regionu. Po dwumiesięcznym okresie głosowania czytelnicy Gazety Olsztyńskiej, fani lokali, a także internauci wybrali swoich ulubionych mistrzów smaku.

— Już sam udział w plebiscycie to dobra reklama i w pewnym sensie sukces — mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca akcji — Lokale gastronomiczne i ich pracowników do nagrody zgłaszają zadowoleni klienci. Taka nominacja to oczywista rekomendacja dla innych. Tym bardziej, że każda edycja akcji ma wielki zasięg w mediach społecznościowych.

W trakcie akcji plebiscytu wybrani zostali najlepsi w kategoriach powiatowych: Kucharza Roku, Kelnera Roku, Restaurację Roku, Bar/Bistro/Jadłodajnię Roku.
W kategoriach regionalnych: Barmana Roku, Kawiarnię Roku, Lody Roku, Pizzę Roku.
A także w kategoriach wojewódzkich: Menedżera Gastronomii Roku, Mistrza Słodkości Roku, Baristę Roku, Burgera Roku, Sushi Roku, Kuchnię Wegetariańska Roku oraz Catering Dietetyczny Roku.

— Laureatów prestiżowych tytułów i cennych nagród wybrali klienci, to ich ocena jest najważniejsza. Jest ona uznaniem zarówno dobrego smaku jak i profesjonalnej obsługi — mówił podczas uroczystej gali plebiscytu Igor Hrywna, Zastępca Redaktora Naczelnego Gazety Olsztyńskiej.

Nagrodami w tegorocznej edycji plebiscytu są nie tylko tytuły, statuetki i dyplomy. Laureaci w każdej kategorii, którzy zdobędą najwięcej głosów, otrzymają zaproszenia na specjalne szkolenie, którego tematem będzie promocja usług gastronomicznych w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych. Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w wykładach i warsztatach, a zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w swojej działalności.
Nowością w tej edycji plebiscytu jest także ogólnopolski finał, do którego awansują kucharze, kelnerzy, barmani i bariści oraz mistrzowie słodkości z naszego województwa. W finale nagrodą dla zwycięzcy będzie samochód - nowoczesny Citroen C3.

Którzy miłośnicy gastronomii z naszego regionu stanęli na podium plebiscytu Mistrzowie Samku?

W wojewódzkim rankingu, jako Kucharz Roku trzecie miejsce zajął Marek Dembowski z Restauracji Sielanka w Gietrzwałdzie, drugie Daniel Twardo z Restauracji Szlachecka, w miejscowości Mortęgi, zaś nagroda za miejsce pierwsze trafiła do Marcina Zakrzewskiego z Wyspy Brzozowej w Kretowinach.

Jako kelner roku docenieni zostali: trzecie miejsce Artur Wiktorski z Warmia Rostr, Woryty, drugie miejsce zajęła Martyna Mackiewicz ze Smażalni Okoń, natomiast pierwsze miejsce zostało przyznane Paulinie Remiszewskiej z olsztyńskiego Browaru Warmii.

W kategoriach instytucjonalnych jako Restauracja Roku docenione zostały: na miejscu trzecim restauracja Zbieg Okoliczności w Mikołajkach, na miejscu drugim Restauracja Szlachecka, która mieści się w miejscowości Mortęgi, natomiast na podium stanęła Restauracja Trzy Podkowy z Biskupca.

W kategorii Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku na podsium stanęły kolejno : Bar Multi z Węgorzewa, Durszlak Obiady Domowe z Olsztyna i jako najlepsza Wyspa Brzozowa z Morąga.

W kategoriach regionalnych jako barman roku miejsce trzecie zajął Mateusz Piórkowski, drugie Paula Albrecht, za najlepszego uznany został Grzegorz Żurowski z Grupy Endibar z Olsztyna

W kategorii Kawiarnia Roku jako najlepsze uznane zostały: Małgosia Cafe z Mrągowa, Kafka Bartoszycka, pierwsze miejsce zajęła zaś Słodycz tej Krainy, którą znajdziemy w Olsztynie.
W kolejnej słodkiej kategorii jaką była Lody Roku docenione zostały: Dolce vita lodziarnia, Słodycz tej Krainy i Lody Harasim.

Następna kategoria na słono, bo pizza roku. W rankingu najlepszych uwzględnione zostały na miejscu trzecim Pizzerka z Ostródy, Pizzeria Green Stuff, którą znajdziemy w Braniewie. Według internautów miejsce pierwsze zajęła pizzeria Non Solo z Olsztyna.

W kategoriach wojewódzkich jako Menedżer Gastronomii Roku w wojeództwie warmińsko-mazurskim trzecie miejsce zajął Grzegorz Wieszun z Kraftowy Tapas Bar. Drugie miejsce Krystian Dobrzycki z olsztyńskiego Hotelu Omega. Trzecie zdobył Zenon Kłyszewski z Restauracji Przystań w Olsztynie.

W naszym województwie w głosowaniu uwzględniony został również mistrz słodkości. Trzecie miejsce zajęła: Agnieszka Markiewicz - Słodkości Agnieszki, Olsztyn. Drugie miejsce: Magdalena Trzuskowska - Tortownica z Działdowa. Zaś pierwsze miejsce w kategorii Mistrz Słodkości Roku zdobyła: Katarzyna Oleksa - Złoty Klucz Kawiarnia & Cukiernia, Olsztyn.

I kolejna kategoria - Barista Roku. W tej kategorii, w województwie warmińsko-mazurskim trzecie miejsce zajęła Paulina Jaworska - Sisi Coffee, Olsztyn. Kolejne głosy powędrowały do Kamila Gorzka z House Cafe, Olsztyn. Pierwsze miejsce w kategorii Barista Roku zdobył Patrycjusz Kuzia - Kafka Bartoszycka.
Kolejna kategoria na słono, Burger Roku: trzecie miejsce: U Melnika - Harsz 49, drugie - Ale Gastro. Pierwsze miejsce zostało przyznane dla Roślina i Wołowina z Ostródy.

W kategorii Sushi Roku w województwie warmińsko-mazurskim trzecie miejsce zostało przyznane Suzume sushi z Ostródy, drugie Szuszi-Pokochaj sushi z Ełku, a pierwsze uzyskało Little Thai także z Ełku.

W Kuchni Wegetariańskiej Roku trzecie miejsce zajęło Siedlisko Sabinowo - Węgorzewo. Na drugim miejscu nie pojawił się nikt, ponieważ wyłoniono dwóch zwycięzców. Pierwsze miejsce w kategorii Kuchnia Wegetariańska Roku zdobyła Bo No Bo Vegan - Olsztyn oraz Green z Olsztyna.

W ostatniej kategorii jaką jest Catering Dietetyczny Roku trzy główne miejsca to kolejno: Diety z Chatki Domowa Dieta Pudełkowa, Gama Smaku-Catering Dietetyczny i na pierwszym miejscu Qchnia Light Catering z Olsztyna.

Partnerami plebiscytu są: Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, Stowarzyszenia Kelnerów Polskich, Stowarzyszenia Polskich Barmanów oraz Targów Polagra.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olsztyniak #3105454 22 wrz 2022 22:12

    Chciałem odwiedzić Durszlak Obiady Domowe z Olsztyna ale nie ma nigdzie w sieci (poza kontem na FB) dostępnego nawet MENU, ja nie mając konta na tym portalu niestety z niczym nie mogłem się zapoznać i sobie odpuściłem. Swoją droga dziwię się, że większość firm ucieka na FB zamiast mieć coś swojego i niezależnego od humorków obsługi FB :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz