Putin grozi atakiem jądrowym

2022-09-21 18:16:22(ost. akt: 2022-09-21 18:30:10)
Joe Biden

Joe Biden

Autor zdjęcia: wpolityce.pl/ PAP/EPA

— USA opowiadają się za końcem tej wojny, ale na sprawiedliwych warunkach; będziemy nadal wspierać Ukrainę — powiedział w środę prezydent USA na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
— Ta wojna jest prowadzono po to, by zniszczyć Ukrainę jako państwo i Ukraińców jako naród. Gdziekolwiek mieszkasz, w cokolwiek wierzysz, to powinno zmrozić krew w twoich żyłach — mówił prezydent USA.

— Postawmy sprawę jasno: stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ najechał na swojego sąsiada, próbując wymazać suwerenne państwo z mapy świata — stwierdził.

— Dzisiaj Putin groził otwarcie atakiem jądrowym Europie...Teraz Rosja mobilizuje więcej żołnierzy, by , zaś Kreml organizuje fikcyjne referendum, próbując anektować kolejne części Ukrainy, co jest kolejnym rażącym naruszeniem Karty ONZ. Świat powinien widzieć te działania. Putin twierdzi, że musiał działać, ponieważ Rosji grożono. Nikt Rosji nie groził. Nikt poza Rosją nie szukał tego konfliktu — podkreślał prezydent USA.

— Przez ten czas świat był poddawany próbie i nie wahaliśmy się. Wybraliśmy wolność, suwerenność, i zasady...USA chcą, by ta wojna się zakończyła, ale zakończyła się na uczciwych zasadach — podkreślił Joe Biden.

oprac. ih
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SumRed #3105432 22 wrz 2022 07:51

    Joe, dlaczego nie wciągnąłes jeszcze Rosji na liste krajów wspierających terroryzm?

    odpowiedz na ten komentarz