Gminny Program Rewitalizacji - zachęcamy do wypełnienia ankiety

2022-09-21 15:27:17(ost. akt: 2022-09-21 15:36:44)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Jeszcze tylko do poniedziałku (26 września) czekamy na opinie mieszkańców Olsztyna poświęcone Gminnemu Programowi Rewitalizacji. Wypełnienie internetowego formularza zajmuje tylko kilka minut.
Każde miasto ma lepsze i gorsze miejsca. W jednych wszyscy czują się jak u siebie, pomagają sobie nawzajem i chcą zostać na dłużej. Inne z kolei nie zachęcają do wyjścia z domu, każdy mieszkaniec musi sam sobie radzić z problemami i marzy o wyprowadzce gdzie indziej.


- Tak nie musi być, bo całe miasto może być lepsze - mówi dyrektor Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna, Justyna Sarna-Pezowicz. - Temu służy rewitalizacja, czyli wspólna praca nad zamianą "złych obszarów" w miejsca, z których ich mieszkańcy mogą być dumni i gdzie każdy czuje się dobrze.
W takiej przemianie może być przydatny Gminny Program Rewitalizacji Olsztyna do roku 2030+, który pomoże nam lepiej zrozumieć miasto i zaplanować zmiany tam, gdzie są potrzebne. Będzie wskazywać cele i opisywać sposoby, jak je osiągnąć. Będzie też pokazywać, jakie projekty i przedsięwzięcia należy podjąć, aby zmiany były widoczne wokół nas.

Dlatego zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety. Udzielone w niej odpowiedzi pomogą nam zrozumieć, jakie miejsca w obszarze rewitalizacji są ważne albo kłopotliwe, co ciekawego lub niepokojącego się tam dzieje, co można poprawić, gdzie trzeba pomóc.

Termin wypełniania formularzy mija 26 września (poniedziałek).
wypełnij ankietę
uchwały dotyczące obszaru rewitalizacji