Przylecieli samolotem do Kaliningradu, stamtąd taksówką w rejon granicy. Swoje ślady zacierali gazem pieprzowym

2022-09-22 07:13:59(ost. akt: 2022-09-21 15:27:31)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim zatrzymali 4 obywateli Tadżykistanu, którzy przekroczyli tzw. zieloną granicę. Celem ich podroży były Niemcy.
18 września strona rosyjska poinformowała polską straż graniczną o przekroczeniu granicy rosyjsko-polskiej przez 4 osoby. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli do akcji. Poinformowali służby współdziałające z SG oraz lokalne społeczeństwo. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim ujawnili na pasie ornym ślady przekroczenia granicy państwowej, a technik kryminalistyki z Bezled zabezpieczył 16 śladów jednakowej wielkości i z takim samym protektorem.

19 września patrol SG zatrzymał 4 mężczyzn, po telefonicznej informacji jednego z mieszkańców Górowa Iławeckiego. Zatrzymani mężczyźni to obywatele Tadżykistanu, w wieku od 30 do 39 lat.

Jeden z nich podsiadał przy sobie dowód osobisty, drugi prawo jazdy, a pozostali nie mieli żadnych dokumentów tożsamości. Jak przyznali, przylecieli samolotem do Kaliningradu, stamtąd taksówką w rejon granicy, a potem do Polski. Obywatele Tadżykistanu byli zabezpieczeni w dodatkową odzież i jednakowe obuwie, stąd identyczne ślady na pasie drogi granicznej.

Mężczyźni po przekroczeniu granicy rosyjsko-polskiej, przebrali się i porzucili brudne ubrania w zaroślach. Jak wynika z nagrań ucieszyli się, że już są w Europie. Idąc w głąb kraju, zacierali ślady gazem pieprzowym.

Zatrzymanym obywatelom Tadżykistanu postawiono zarzuty przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom, do czego się przyznali. Dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby 3 lat. Ponadto każdego z cudzoziemców ukarano grzywną w wysokości 1 000 zł.

Dzisiaj polska straż graniczna 4 Tadżyków, przekazała stronie rosyjskiej.

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_N8YWdmrfcs
[/youtube]