Piłkarki SMS Kurzętnik zwyciężają w I Lidze Wojewódzkiej w kategorii Młodzik

2022-09-21 08:26:44(ost. akt: 2022-09-21 08:28:35)

Autor zdjęcia: SMS Kurzętnik

16 września 2022 r. na Stadionie MOSiR w Działdowie w ramach 4 kolejki I Ligi Wojewódzkiej w kategorii Młodzik piłkarki SMS Kurzętnik rozegrały mecz z drużyną chłopców MKS Działdowo.
Jako pierwsze wyszły na prowadzenie za sprawą Nadii Janowskiej, przeciwnik szybko wyrównał, ale przed przerwą Nadia podwyższyła wynik i do przerwy, po 30 minutach piłkarki SMS prowadziły 2:1.

Po przerwie szybko zdobyte dwie bramki przez gospodarzy z Działdowa, dały impuls piłkarkom SMS Kurzętnik do przejęcia inicjatywy na boisku i chęci wywalczenia korzystnego wyniku. Po bardzo dobrej zespołowej grze Olga Jeznach zdobywa bramkę i jest remis 3:3 Następnie nie odpuszczając i dalej atakując bramkę przeciwnika zdobywają kolejne dwie bramki, a strzelczyniami bramek są Anita Jezach i Nadia Janowska. Piłkarki SMS Kurzętnik ostatecznie wygrały mecz na wyjeździe 5:3 i odniosły historyczne zwycięstwo w tej kategorii.

Po meczu piłkarki, trener i rodzice świętowali w Pizzerii z pizzą i szampanem w roli głównej. Było co świętować, pierwsze historyczne zwycięstwo w kategorii Młodzik i 80 bramka zdobyta w oficjalnych spotkaniach w barwach Klubu Sportowego SMS Kurzętnik kapitan drużyny Olgi Jeznach.