MŚ 2022 - Lewandowski symbolicznym kapitanem Ukrainy

2022-09-20 23:08:13(ost. akt: 2022-09-20 23:09:21)

Autor zdjęcia: PAP

We wtorek na Stadionie Narodowym Robert Lewandowski odebrał z rąk byłego reprezentanta i trenera Ukrainy Andrija Szewczenki opaskę kapitańską w barwach tego kraju. Będzie ją nosił podczas meczów MŚ w Katarze. "To dla mnie wielki zaszczyt" - powiedział.
"To będzie dla mnie zaszczyt nosić tę opaskę kapitańską w barwach Ukrainy na mistrzostwa świata" - zapewnił napastnik FC Barcelony. Podczas spotkania z dziennikarzami na murawie PGE Narodowego w Warszawie kapitan reprezentacji Polski zadeklarował chęć noszenia obu opasek w trakcie meczów mundialu.

"Czułem, że to będzie fajny moment, by pokazać światu, co się wydarzyło na Ukrainie i zwrócić uwagę na to, że są to nasze realia" - powiedział Lewandowski.

"Cieszyłem się, że w taki sposób mogę wspierać całą Ukrainę. Są to jednak nasi sąsiedzi i tak samo jak oni wiemy, co to znaczy wojna" - dodał napastnik Barcelony, który 26 lutego 2022 r. w trakcie meczu jego byłego klubu Bayernu Monachium z Eintrachtem Frankfurt pojawił się na murawie w opasce w barwach Ukrainy.

Ukraina nie zagra na MŚ w Katarze, po przegranym barażu z Walią (0:1). Biało-czerwonym udało się awansować dzięki wygranej w finale baraży ze Szwedami (2:0), po bramkach Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego.(PAP)

sos/ krys/