Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie laureatem konkursu Sternik BGK

2022-09-21 09:31:20(ost. akt: 2022-09-20 15:28:29)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

Konkurs Sternik jest przedsięwzięciem skierowanym do firm, jednostek samorządowych, rządowych czy szpitali z województwa warmińsko-mazurskiego. Właśnie poznaliśmy laureatów najnowszej jego edycji.
Ideą konkursu jest wyróżnienie organizacji, które dostosowują swój profil działania do zmieniającej się sytuacji geopolitycznej. Cel to upowszechnianie i promowanie najlepszych praktyk biznesowych i społecznych.

W finałowej stawce znalazło się 51 podmiotów z całego województwa. W zależności od rodzaju instytucji, różne były kryteria oceniania. Tegoroczny konkurs rozstrzygany był w sześciu kategoriach: Sternik Zielonej Transformacji, Eksportu, Inwestycji, Odpowiedzialności Społecznej, Przyjaznej Administracji oraz Ochrony Zdrowia.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie zwyciężyło w kategorii Sternik Zielonej Transformacji.

— To dla naszej spółki bardzo ważna nagroda — mówi prezes MPEC Olsztyn, Konrad Nowak. — Wyzwania środowiskowe stawiane przedsiębiorstwom branży ciepłowniczej oraz zmieniający się rynek ciepła powodują, że MPEC Olsztyn od wielu lat zmienia się pod względem technologicznym i organizacyjnym. Realizujemy projekty, które mają systematycznie ograniczać wpływ naszej działalności na środowisko naturalne. To wyróżnienie jest potwierdzeniem, że eksperci pozytywnie oceniają nasze działania.

Konkurs Sternik odbył się drugi raz. Organizatorem przedsięwzięcia jest Bank Gospodarstwa Krajowego.