Stawiamy na polskie produkty

2022-09-20 12:00:00(ost. akt: 2022-09-20 11:01:28)   Artykuł sponsorowany
Krajowa Grupa Spożywcza S.A. jest największym państwowym producentem żywności w Polsce i jedynym podmiotem o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa żywnościowego w kraju. Powstała na bazie Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

Misją Krajowej Grupy Spożywczej S.A. jest dostarczanie polskim konsumentom najwyższej jakości produktów spożywczych, wyprodukowanych z polskich, regionalnych plonów. Spółka gwarantuje bezpieczeństwo żywnościowe i stabilność w sektorze rolno-spożywczym oraz uczciwe ceny skupu surowca dla plantatorów i rolników.

Wartości, którymi kieruje się spółka, to: polskość, tradycja, natura i bezpieczeństwo.
Krajowa Grupa Spożywcza oferuje konsumentom produkty wytwarzane w swoich zakładach pod trzema markami detalicznymi: Polski Cukier, Frutuś i Polskie Przetwory.
Marka Polski Cukier zapewnia cukier najwyższej jakości, idealny do produkcji wypieków, słodyczy, lodów i innych deserów, nabiału czy napojów. Cukier produkowany jest w 7 cukrowniach zlokalizowanych w 5 województwach w Polsce.

Zakład „Polskie Przetwory” oferuje konsumentom produkty najwyższej jakości, wśród których znajdują się: ketchupy, koncentraty pomidorowe, sosy do dań gotowych, soki, smoothie, passaty oraz dżemy. Flagowym produktem jest ketchup łagodny i pikantny. Zakład produkuje również sok „Frutuś” skierowany do najmłodszych konsumentów. Podstawą każdego soku jest jabłko i marchew.
Grupa Kapitałowa Krajowej Grupy Spożywczej składa się z 15 podmiotów, a swoją działalność opiera na poszczególnych segmentach:
- cukrowym,
- zbożowo-młynarskim,
- słodyczy,
- skrobiowym,
- owocowo-warzywnym,
- nasiennym,
- rolnym.

Obrazek w tresci

Działalność Grupy Kapitałowej Krajowej Grupy Spożywczej wpływa na stabilizację i umocnienie pozycji polskich podmiotów na rynku rolno-spożywczym w Polsce. Nasze spółki i oddziały to zakłady niejednokrotnie z ponad 100-letnią tradycją na rynku, które dzisiaj z powodzeniem funkcjonują w wielu segmentach i na różnych rynkach.

Celem powstania Grupy była dywersyfikacja działalności oraz budowa silnego holdingu spożywczego.

Grupa Kapitałowa Krajowej Grupy Spożywczej ciągle się rozwija, planuje pozyskiwać nowe podmioty, wkraczając w kolejne segmenty swojej działalności. Jesteśmy Grupą o wspólnych interesach gospodarczych i ekonomicznych.

Siłą Krajowej Grupy Spożywczej są ludzie, doświadczenie, działanie w zgodzie z naturą oraz odważne patrzenie w przyszłość. Spółka stawia na nowoczesność i innowacyjność. Jej produkty trafiają zarówno do małych sklepów, jak i do największych sieci handlowych. Cieszą się zaufaniem renomowanych koncernów spożywczych, chemicznych i farmaceutycznych na całym świecie.
Wspieramy polskie rolnictwo. Produkujemy polską żywność, napędzamy polską gospodarkę. Tak tworzymy Krajową Grupę Spożywczą S.A.

Obrazek w tresci