Oświadczenie UWM w sprawie zbrodni VAT-owskiej

2022-09-19 19:56:26(ost. akt: 2022-09-19 20:10:39)

Autor zdjęcia: archiwum UWM

W związku z zaplanowanym na 3 listopada przez Sąd Okręgowy w Olsztynie rozpoczęciem procesu małżeństwa Jana G. i Joanny Ś., oskarżonych o popełnienie zbrodni VAT-owskiej, oświadczamy, co następuje:
Z całą mocą podkreślamy, że szeroko komentowana działalność w/w osób w żadnym stopniu i na żadnym poziomie organizacyjnym nie miała i nie ma związku z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pomijając fakt, że w/w osoby były pracownikami Uniwersytetu, jednak popełnione przestępstwa będące podstawą oskarżenia, nie mają z nami nic wspólnego.

Niestety, obserwujemy insynuacje i próby powiązania nielegalnej działalności oskarżonych osób z naszą Uczelnią, co jest świadomym działaniem godzącym w dobro i wizerunek Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zwracamy się zatem z apelem o zaprzestanie tego typu praktyk medialnych. Będziemy się temu sprzeciwiać, korzystając z należnych nam praw.

Zasady funkcjonowania naszej Uczelni są transparentne. Jeśli pojawiłyby się jakieś wątpliwości z państwa strony, udzielimy Państwu wszelkich i wyczerpujących informacji na wskazane zagadnienia. Apelujemy o niekreowanie faktów medialnych.