Pijany kierowca z Olsztyna miał pecha. Trafił na funkcjonariusza Aresztu Śledczego

2022-09-20 10:48:03(ost. akt: 2022-09-19 16:06:47)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

W piątek (16 września) policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Olsztynie ujął nietrzeźwego kierowce. Pijany mężczyzna wsiadł za kółko z 1,5 promila alkoholu we krwi, bez prawa jazdy, aktualnych badań technicznych i polisy OC.
Z relacji zgłaszającego wynikało, że w jednym ze sklepów zauważył nietrzeźwego mężczyznę, który po chwili wsiadł do auta, wypił alkohol i odjechał. Funkcjonariusz natychmiast zareagował. Zadzwonił pod numer alarmowy 112, a następnie w bezpieczny sposób zajechał drogę kierującemu skodą, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu został przekazany mężczyzna.

Badanie alkomatem wykazało w organizmie 45-latka ponad 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, a pojazd którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych i polisy OC.

45-latek wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.