Podpalił przyczepę kempingową, w której wnętrzu była kobieta. Teraz stanie przed sądem w Olsztynie

2022-09-15 15:39:02(ost. akt: 2022-09-16 12:09:21)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Cezaremu G. oskarżonemu o podpalenie przyczepy kempingowej, w której wnętrzu znajdowała się kobieta. Proces w tej sprawie rozpocznie się 15 grudnia 2022 r.
Prokuratura Okręgowa w Olsztynie 31 sierpnia bieżącego roku skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Cezarowi G. oskarżonemu o próbę zabójstwa kobiety.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść 5 sierpnia ubiegłego roku przy ul. Poprzecznej w Olsztynie. Cezary G. feralnego dnia wraz z kilkoma znajomymi, w tym z osobą pokrzywdzoną, pili alkohol. W pewnym momencie pomiędzy oskarżonym a pokrzywdzoną kobietą doszło do kłótni. Gdy w godzinach wieczornych pokrzywdzona poszła spać do swojej przyczepy kempingowej, Cezary G. miał wówczas podłożyć pod podłogą przyczepy worek z brykietem, a następnie go zapalić. Tym sposobem oskarżony miał podpalić przyczepę, wiedząc, że w jej wnętrzu znajduje się kobieta, która położyła się spać.

W ocenie prokuratora, do zabójstwa kobiety nie doszło tylko z uwagi na interwencję innych osób, które w porę wydostały pokrzywdzoną z wnętrza płonącej przyczepy.

Cezary G. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się jedynie do podpalenia przyczepy kempingowej, negując jednocześnie, aby miał świadomość, że w środku znajduje się pokrzywdzona.

Początek procesu Cezarego G. planowany jest na 15 grudnia 2022 r. na godz. 9.15.