Zestawienie dwóch rzeczywistości. Fantastyczny widok z wiaduktu nad torami przy ul. Limanowskiego w Olsztynie

2022-09-15 13:21:02(ost. akt: 2022-09-15 15:54:46)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Prace na stacji Olsztyn Główny idą pełną parą. Nie tylko dworzec, ale też perony i tory stopniowo zmieniają swój kształt. Na jednym z wiaduktów przy rondzie Bema, na ulicy Limanowskiego można na własne oczy zobaczyć jak postępuje budowa. Widok przypomina zestawienie dwóch rzeczywistości.
Podróżni na stacji Olsztyn Główny mogą obserwować kolejne postępy prac. Działa tam kilkadziesiąt maszyn i ponad stu pracowników. Nowe perony, przejścia i windy zapewnią większy komfort obsługi pasażerów. Zachowywane są zabytkowe elementy wiat i peronów. Cała inwestycja wyniesie około 400 mln zł.

Przybywa także nowych torów przy olsztyńskich peronach oraz na wschodnim wyjeździe ze stacji w kierunku m.in. Barczewa. Wykorzystano około 800 wagonów do przywozu 35 tys. ton tłucznia. Ułożono już ok. 6 km torów i zamontowano 26 rozjazdów, które zapewnią sprawny przejazd pociągów.

Na budowie pracują dziesiątki maszyn – koparki, dźwigi, palownice, walce, podbijarki torowe do regulacji torów i rozjazdów oraz pociąg sieciowy. Ustawiane są kolejne słupy i bramki sieci trakcyjnej. Rozwieszono już 2000 m nowej sieci trakcyjnej. Prace prowadzone są także w zakresie sterowania ruchem kolejowym. Położono tam setki metrów przewodów i okablowania.

Obecny stan prac pozwala na zaobserwowanie różnic między starą konstrukcją a nową. Stojąc na wiadukcie nad torami przy ulicy Limanowskiego ta różnica jest doskonale widoczna. To fantastyczny widok, który zestawia dwie rzeczywistości PKP. Już niebawem, z tej lepszej, będą mogli korzystać podróżni z Dworca Głównego w Olsztynie.

Fot. materiały prasowe


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lechosław #3105239 16 wrz 2022 11:21

  "Na jednym z wiaduktów przy rondzie Bema" ??? To ile ich tam jest, tych wiaduktów?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Grzes #3105220 16 wrz 2022 02:19

  Wielkie co, biały tłuczeń. Zaczną palić "węglem" z Tajwanu, to stanie się czarny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Grzes #3105213 16 wrz 2022 00:03

  Jak będzie dworzec. A wszystko wskazuje na to, że nie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz