Kierowca autobusu z Olsztyna nie wydawał pasażerom biletów. Teraz odpowie za oszustwo

2022-09-15 15:42:49(ost. akt: 2022-09-15 14:40:26)

Autor zdjęcia: KPP

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 56-letniemu kierowcy autobusu, który przewożąc podróżnych, nie nabijał na kasie wszystkich biletów. Część pasażerów podczas przejazdu nie posiadała dowodu zakupu na przejazd, przez co mężczyzna działał na szkodę swojego pracodawcy oraz urzędu skarbowego. Takie działanie mogło też wywołać nieprzyjemne konsekwencje dla jego pasażerów.
Na kierowcy autobusu spoczywa obowiązek wydania podróżnemu biletu, po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Zdarza się, że część kierowców próbuje "podnieść" swoje wynagrodzenie stosując nieuczciwą praktykę nienabijania na kasie przejazdu pasażera. Takie działanie poza konsekwencjami karnymi niesie za sobą również problemy podróżnych, dla których w przypadku choćby dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, bilet jest jedynym dokumentem potwierdzającym zakup usługi przejazdu.

Analiza zgromadzonego przez Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie materiału dowodowego zakończyła się skierowaniem do Sądu Rejonowego w Olsztynie aktu oskarżenia. 56-latek odpowie za oszustwo oraz za usiłowanie oszustwa, ponieważ w jednym przypadku przestępczy proceder został udaremniony przez kontrolerów.

56-latek pobierając od pasażerów opłatę za przejazd, ale nie wydając im biletów drukowanych przez kasy fiskalne, oszukał swoich pracodawców, a także urząd skarbowy. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3105222 16 wrz 2022 03:47

    Po tym artykule od razu poczułem się bezpieczniej w tym państwie

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz