Akcja "Książka za worek śmieci" w Olsztynie. Dla kogo jest przeznaczona i kiedy się odbędzie?

2022-09-16 09:46:08(ost. akt: 2022-09-16 10:02:40)

Autor zdjęcia: Izabela Waleszczyńska

Już w sobotę (17 września) kolejny raz w Olsztynie odbędzie się akcja społeczna "Książka za worek śmieci". Na pierwsze 50 osób czekają książki, które uczestnicy otrzymają w ramach podziękowania za zebrane śmieci.
Pierwsze edycja "Książki za worek śmieci" odbyła się w 2019 roku. Jej organizatorką od początku jest Anna Jaklewicz, archeolożka, podróżniczka i edukatorka.

— Akcja odbywa się tam, gdzie jest taka potrzeba oraz gdzie znajdę partnerów chętnych do współpracy — mówi pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Żeby wziąć udział w akcji i otrzymać książkę, należy zgłosić swój udział, wypełniając formularz rejestracyjny. Książki zarezerwowane będą dla 50 pierwszych osób. Kolejne mogą dołączyć do akcji, ale bez gwarancji otrzymania nagrody.

Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich przeznaczono dodatkową pulę książek.

W naszym mieście będziemy sprzątać lasek między Jarotami i Nagórkami. Akcja rozpoczyna się w sobotę (17 września) o 10:00 przy wejściu do lasku przy ulicy Jarockiej. Sprzątanie oraz odbiór śmieci zebranych podczas akcji pomaga zorganizować Zarząd Dróg Zieleni i Transportu.

Poza Olsztynem swoje miasta sprzątać będą także mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Katowic, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.