Produkowali nielegalne liquidy w sklepie z e-papierosami. Hattrick elbląskich funkcjonariuszy KAS

2022-09-15 08:25:01(ost. akt: 2022-09-14 14:58:24)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Trzy rodzaje nieprawidłowości ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Elbląga w sklepie z e-papierosami. Mundurowi zweryfikowali oznakowanie banderolami, rejestrowanie sprzedaży na kasie fiskalnej i produkcję liquidów. Klientami sklepu były głównie osoby nieletnie.
Potrójny wynik, czyli hattrick w zakresie czynności kontrolnych osiągnęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Elbląga. W jednym z elbląskich sklepów, w którego ofercie znalazły się e-papierosy, liquidy (czyli olejki do e-papierosów) oraz akcesoria, ujawnili nieprawidłowości w zakresie znakowania wyrobów akcyzowych banderolami.

Jednocześnie w tym popularnym wśród młodzieży punkcie, mundurowi sprawdzili prawidłowość ewidencjonowania sprzedaży na kasie rejestrującej. Przeprowadzone czynności potwierdziły, że podatnik nie wywiązuje się z obowiązków fiskalnych, co poskutkowało nałożeniem mandatu w wysokości 5 tys. zł.

Ponadto ujawniono, że w sklepie odbywa się nielegalna produkcja wyrobów akcyzowych w postaci aromatyzowanych płynów do papierosów. Mundurowi niezwłocznie przesłuchali sprzedawcę, zabezpieczyli 945 szt. wyrobów jako dowody rzeczowe, a sprawę przekazali do dalszego prowadzenia do Trzeciego Działu Dochodzeniowo-Śledczego w Elblągu.

Ponieważ towar sprzedawany był osobom nieletnim, funkcjonariusze KAS poinformowali Komendę Miejską Policji w Elblągu.

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe