Bogaty może więcej? Kierowca mercedesa zablokował chodnik przy ul. Kołobrzeskiej w Olsztynie

2022-09-14 09:29:49(ost. akt: 2022-09-14 09:37:59)

Autor zdjęcia: Straż Miejska Olsztyn

Brak wyobraźni, czy "zaparkował tak tylko na chwilkę"? Kierowca mercedesa wykazał się ogromną pomysłowością zastawiając dokładnie cały chodnik przy ul. Kołobrzeskiej w Olsztynie.
Poranna droga do szkoły lub pracy jest z pewnością lepsza, gdy nie trzeba omijać samochodów zaparkowanych na całej szerokości chodnika. Niestety kierowca mercedesa najwidoczniej nie myślał o wygodzie innych, tylko własnej, bo zaparkował swój samochód w najgorszy możliwy sposób.

W poniedziałek 12 września po godz. 9 rano strażnicy otrzymali zgłoszenie dotyczące nieprawidłowego parkowania przy ul. Kołobrzeskiej. Funkcjonariusze w swojej karierze widzieli już wiele źle zaparkowanych samochodów, jednak po dojechaniu na miejsce zgłoszenia po prostu złapali się za głowę.

I o ile zgłoszenie samo w sobie nie było niczym niezwykłym, o tyle sposób, w jaki został zaparkowany Mercedes wskazywał na zupełny brak wyobraźni kierowcy. Pojazd całkowicie zatarasował ruchliwy chodnik, zmuszając do lawirowania m. in. grupę dzieci. Patrol wystawił dyspozycję usunięcia pojazdu i wezwał na miejsce holownik, który zabierając auto udrożnił ruch pieszych.

Kierowca po powrocie do samochodu musiał długo się zastanawiać, gdzie zniknął jego samochód. Szczególnie, że znaleźć go było nie trudno.

Art 130a ustawy prawo o ruchu drogowym pozwala na usunięcie pojazdu z drogi na koszt właściciela w sytuacji m. in. pozostawienia go w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. magda #3105159 14 wrz 2022 13:14

  Ada, po czym stwierdzasz że właściciel samochodu jest bogaty?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. antyradny #3105150 14 wrz 2022 09:43

   No szok! Strażnicy NA WEZWANIE pojawili się w miejscu, w którym notorycznie samochody blokują chodnik - podobnie jak w okolicy sklepu Kalina, gdzie NIGDY nie widziałem patrolu, a samochody stoją na chodniku, jeżdżą po nim, zdarza się, że kierowcy trąbią na pieszych! Lenie ze straży raz na kwartał muszą puścić coś do mediów, żeby nie było, że są niepotrzebni.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz