Owczarki belgijskie, czworonożni pomocnicy funkcjonariuszy ze straży granicznej przeszły szkolenie w Barcianach

2022-09-13 20:51:54(ost. akt: 2022-09-13 15:20:59)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

W Placówce Straży Granicznej Barcianach odbyło się nietypowe szkolenie. Swoją lekcję odbyły tam psy służbowe. Owczarki belgijskie po raz kolejny pokazały swoje umiejętności udowadniając, że są doskonałym kompanem człowieka.
W piątek (9 września) psy służbowe z Barcian doskonaliły swoje umiejętności, wykorzystywane w codziennej służbie. Mł. chor. SG Sebastian Burbo ćwiczył razem z EDO, swoim podopiecznym, który na co dzień zajmuje się wykrywaniem materiałów wybuchowych i broni. Razem w duecie są od 4 lat.

Natomiast sierż. SG Piotr Pierożek z IRMĄ doskonalili umiejętności szukania narkotyków. Ważnym elementem szkolenia była tresura i posłuszeństwo czworonożnego przyjaciela. W zespole są od stycznia bieżącego roku. Wcześniej przeszli szkolenie w Lubaniu, a teraz od dwóch miesięcy działają w ochronie zewnętrznej granicy UE.

Fot. materiały prasowe

Po szkoleniu przewodnicy z podopiecznymi udali się do domów na odpoczynek.

Psy, których w Warmińsko–Mazurskim Oddziale Straży Granicznej jest 32, muszą mieć odpowiednie predyspozycje i posiadają różne specjalności. Szkolenia odbywają się w terenie, na przejściach granicznych, na zielonej granicy i na placówkach. W-MOSG posiada 7 psów tropiących, 8 do wykrywania narkotyków, 13 do wyszukiwania materiałów wybuchowych i broni oraz 4 patrolowo-obronne.

Wyniki podopiecznych funkcjonariuszy straży granicznej, czworonożnych przyjaciół nie byłyby możliwe, gdyby nie ich „panowie” - przewodnicy psów służbowych. To oni ich szkolą, kierują ich pracą i wspierają podczas różnych działań.


Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda #3105148 14 wrz 2022 09:08

    Mam takiego za płotem u sąsiada (zdecydowanie niższy niż ten na powyższych zdjęciach). Serio pytam, powinnam się obawiać? Pies jest wychowywany bezstresowo, swawola.

    odpowiedz na ten komentarz