Mieszkaniec Iławy zdemolował lokal, bo sprzedawca nie chciał sprzedać mu kebaba

2022-09-13 10:19:29(ost. akt: 2022-09-13 10:24:24)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

27-latek z Iławy musiał być bardzo głodny. Kiedy sprzedawca odmówił mu zrobienia kebaba około godz. 5 nad ranem, ten postanowił zniszczyć lokal. Mężczyzna w szale zaczął taranować drzwi, w których wybił szybę i uszkodził prowadnicę. Teraz może trafić do więzienia na 5 lat, a kebaba i tak nie zjadł.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zatrzymali sprawcę zniszczenia drzwi w jednym z iławskich punktów handlowych. 27-latek uszkodził prowadnice, wyłamał zabezpieczenia oraz wybił szybę powodując straty na 8000 zł. Teraz za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (12 września) kilka minut po godzinie 5:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o mężczyźnie, który niszczy drzwi w jednym z iławskich marketów. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie zastali 27–latka. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że kiedy szedł chodnikiem koło galerii w pewnym momencie podszedł do drzwi i zaczął je uderzać barkiem. Jak ustalili policjanci sprawca zdenerwował się, bo nie chciano mu sprzedać kebaba i złość wyładował na drzwiach galerii, powodując straty na 8000 złotych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 27–latkowi, do którego się przyznał.

W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest przez System Informacyjny Schengen do ustalenia miejsca pobytu. Policjanci sporządzili dokumentację, po czym zwolnili 27–latka.

Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.