Podsumowanie akcji "Love rover". Zielona przestrzeń w centrum Olsztyna stanie się miejscem zabaw i występów

2022-09-13 09:45:38(ost. akt: 2022-09-12 15:44:33)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

Rowerowo zrobi się w najbliższy weekend w olsztyńskim Parku Centralnym. W niedzielę (18 września) odbędzie się tam piknik "Love rower", podsumowujący tegoroczną akcję pod tą samą nazwą.
To jedna z najprostszych i niewymagających form rekreacji oraz zadbania o dobrą kondycję. Jazda rowerem coraz częściej staje się także alternatywnym sposobem podróżowania do szkoły lub pracy, i to niezależnie od warunków atmosferycznych.

Regularnie rozbudowywana infrastruktura rowerowa sprzyja korzystaniu z tego środka transportu. Jednak nigdy za wiele przedsięwzięć promujących taki rodzaj aktywności. Jednym z nich jest konkurs "Rower przyszłości", którego finałem będzie rodzinny piknik w Parku Centralnym.

To doskonała okazja, aby podczas jednego popołudnia spróbować poznać cały nasz region. Bowiem zielona przestrzeń w centrum Olsztyna zamieni się właśnie w Warmię i Mazury. Będą gry terenowe z nagrodami, występy artystyczne na scenie, ognisko z możliwością upieczenia kiełbasek i mnóstwo innych atrakcji. Poza tym zostaną rozlosowane specjalne nagrody i rozwiązany konkurs plastyczny, który był skierowany do uczniów.

Przedsięwzięcie, którego organizatorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich, odbędzie się w niedzielę (18 września) w Parku Centralnym między 13:00 a 17:30.

Fot. Olsztyn.eu