.....Najlepsze miejsce na nie to...pole bitwy

2022-09-11 13:26:50(ost. akt: 2022-09-11 13:45:39)

Autor zdjęcia: https://www.facebook.com/MinistryofDefence.UA/

Dmytro Kuleba skomentował w ten sposób działania prezydenta Francji Emmanuela Macrona do utrzymania otwartych kanałów komunikacji z Władimirem Putinem.
– Prezydent Macron ma prawo decydować, z kim chce rozmawiać. Jednak doświadczenie pokazało nam, że najlepszym miejscem do rozmów z Putinem jest pole bitwy – powiedział szef MSZ Ukrainy w wywiadzie dla Le Journal du dimanche.
– Zawsze można zadzwonić do Putina, ale to nie zadziała. To nie ma sensu, ponieważ Putin jest kłamcą i myślę, że prezydent Emmanuel Macron o tym wie. Pamiętam nadzwyczajne wysiłki, jakie podejmował przed wojną, aby zapobiec konfliktowi. Nic nie wskazuje na to, że Putin od tego czasu zmienił zdanie lub jest otwarty na negocjacje – dodał Dmytro Kuleba.
Jednocześnie minister spraw zagranicznych Ukrainy zgadził się z oświadczeniem prezydenta Francji, że „w odpowiednim czasie” Ukraina może zawrzeć pokój z Rosją poprzez negocjacje.
– Każda wojna kończy się dyplomacją. Liczy sie jednak to, w jakim charakterze negocjujesz: zwycięzcy czy pokonanego. My chcemy zasiąść przy stole negocjacyjnym w roli zwycięzcy. A to rozstrzyga się na polu bitwy – dodał Dmytro Kuleba.

Dzisiaj mija 200 od dnia rosyjskiego ataku na Ukrainę
[fbvideo]https://www.facebook.com/MinistryofDefence.UA/videos/5520757761337315/[fbvideo]