Olsztyn gasi pierwsze światła

2022-09-09 15:26:04(ost. akt: 2022-09-09 16:09:06)
Galopująca inflacja i wysokie ceny energii. To dlatego Olsztyn wyłączył od piątku (9 września) podświetlanie m.in. zabytkowych obiektów. Czy następne będzie ograniczenie czasu działania latarni ulicznych?
- Oszacowaliśmy, że oszczędność na iluminacji w skali roku przy obecnych stawkach za energię elektryczną to nieco ponad 67 tys. złotych netto - mówi dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, Marcin Szwarc.
I dodaje, że w przypadku stawek oferowanych na 2023 rok, roczny koszt podświetlenia tych budynków wyniósłby 201 tys. złotych netto.

Oświetlenie stracą ratusz, Wysoka Brama, bazylika św. Jakuba, kościoły św. Jakuba, św. Józefa oraz Najświętszej Maryi Królowej Polski i Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela (dawny kościół garnizonowy). To samo będzie dotyczyć I Liceum Ogólnokształcącego i dawnej wieży ciśnień, w której mieści się Obserwatorium Astronomiczne.

Dodatkowo - w nocy z 18 na 19 września - mają zostać wyłączone miejskie fontanny. Miesięczny koszt ich zasilania to ok. 6,5 tys. złotych.

Czy waszym zdaniem powinniśmy wyłączyć w nocy uliczne latarnie, np. pomiędzy 1 a 4 rano?

Czy powinniśmy wyłączączyć uliczne latarnie w nocy (np. między 1 a 4 rano)?
Tak
55.3%
Nie
44.7%

Igor Hrywna
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kochaś #3105047 10 wrz 2022 16:53

    Bezpieczeństwo mieszkańców stawiać poniżej wydatków? To wstyd i hańba! Latarnie muszą świecić całą noc. Przy ulicach, przy chodnikach, wszędzie. To nie średniowiecze, teraz ludzie pracują w wielu zakładach pracy na 3 zmiany. Jeszcze tego brakuje, żeby bali się po ciemku wracać do domu. Wstyd za sam pomysł.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz