Jakub Żulczyk gościem Planety 11 w Olsztynie. Spotkanie z autorem pochodzącym z Nidzicy już dziś wieczorem

2022-09-09 08:12:51(ost. akt: 2022-09-09 08:18:36)
Jakub Żulczyk: "Nie robię z tego tajemnicy, że mam doświadczenia związane z trzeźwieniem"

Jakub Żulczyk: "Nie robię z tego tajemnicy, że mam doświadczenia związane z trzeźwieniem"

Autor zdjęcia: Zuza Krajewska

To finał spotkań z cyklu "Latem wybieram kulturę". Jak podkreślają sami organizatorzy — "Gościem Planety 11 będzie jeden z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy – Jakub Żulczyk".
"Latem wybieram kulturę" to cykl letnich spotkań w Planecie 11. Wydarzenia miały być swego rodzaju wartościowym społecznie ożywieniem po czasach lockdownu. Głównym tematem przewodnim cyklu była walka z nałogami.

Dziś gościem Planety 11 będzie Jakub Żulczyk


Pochodzący z Nidzicy autor ma na swoim koncie 9 powieści. Trudno jednoznacznie przypisać go do jednego gatunku – umiejętnie potrafi łączyć ze sobą zupełnie, zdawać by się mogło, odmienne stylistyki.

W „Zmorojewie” i „Świątyni” eksperymentował ze światem fantastycznym, we „Wzgórzu psów” przeniósł klasyczny thriller w realia dusznej prowincji dotkniętej bolesną transformacją, w najbardziej eklektycznym gatunkowo „Czarnym słońcu” roztoczył czarną wizję Polski przyszłości – państwa kościelnego opanowanego przez światopoglądowy terror.

Najszersze uznanie publiczności zdobył sensacyjnym „Ślepnąc od świateł”, na którego podstawie powstał serial pod tym samym tytułem, wyreżyserowany przez Krzysztofa Skoniecznego. Scenariusze filmowe nie są autorowi obce – m.in., razem z Moniką Powalisz, napisał także popularny serial sensacyjny „Belfer”.

Od 2020 roku, razem z Juliuszem Strachotą, Jakub Żulczyk prowadzi podcast „Co ćpać po odwyku”. O mierzeniu się z nałogiem (a także o procederze reprywatyzacji i „czyszczenia” kamienic) opowiada także ostatnia książka autora – antykryminał „Informacja zwrotna”.

Początek spotkania dziś (piątek 9 września) o godz. 18:00. Rozmowę poprowadzi Łukasz Wieliczko. Wstęp wolny.