Jedyny oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży na Warmii i Mazurach może przestać istnieć. Lekarze z Olsztyna złożyli wypowiedzenia

2022-09-08 10:27:12(ost. akt: 2022-09-08 12:24:18)

Autor zdjęcia: Archiwum Gazety Olsztyńskiej

Tragiczna sytuacja w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie. Z informacji, do których dotarła "Gazeta Olsztyńska" wynika, że lekarze specjaliści złożyli wypowiedzenia. Istnieje realne ryzyko rozwiązania oddziału.
Olsztyński oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży to jedyna tego rodzaju placówka na Warmii i Mazurach. Oprócz najmłodszych pacjentów z regionu, oddział przyjmował także dzieci z woj. podlaskiego, gdzie nie ma ani jednego stacjonarnego oddziału.

Dzieci na oddziale Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie są leczone od 4 do 18 roku życia. Placówka zajmuje się leczeniem wszystkich zaburzeń psychicznych, w tym nadpobudliwości, zaburzeń odżywiania czy depresji. Przypomnijmy, że w czasie pandemii, izolacji i nauki zdalnej w całej Polsce odnotowaliśmy zdecydowany wzrost chorób psychicznych wśród najmłodszych.

W tych trudnych czasach jedyny dziecięcy oddział psychiatryczny w regionie może przestać działać. Jak udało nam się dowiedzieć, lekarze specjaliści zaczęli masowo składać wypowiedzenia. Głównym powodem podjęcia takiej decyzji są warunki, w jakich lekarze muszą pracować.

Ostatnią deską ratunku dla chorych psychicznie dzieci z Warmii, Mazur i Podlasia są rozmowy lekarzy z dyrekcją, które mają się odbyć w poniedziałek (12 września). Jeśli nie przyniosą żadnego efektu, oddział zostanie rozwiązany już z końcem października.

AKTUALIZACJA: Szpital potwierdził nasze informacje.

— Dwie lekarki specjalistki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży złożyły wypowiedzenia umowy o pracę ze skutkiem na 30 października bieżącego roku. W związku z powyższym istnieje realne zagrożenie wstrzymania działalności Oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie — przekazuje nam Andrzej Błaszczyk, rzecznik prasowy WZLP w Olsztynie.

Karol Grosz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Grzes #3104971 8 wrz 2022 11:39

    Wprowadzić zakaz otwierania prywatnych gabinetów i lekarze wrócą na kolanach błagać o pracę !!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)