Weszli w dorosłość z narkotykami w kieszeni. Policjanci z Działdowa zatrzymali dwóch groźnych przestępców

2022-09-07 10:15:39(ost. akt: 2022-09-07 10:53:45)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dwóch młodych mężczyzn podróżujących nocą przez ciemne miasto wzbudziło zainteresowanie policjantów. Okazało się, że funkcjonariusze trafili w dziesiątkę. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 18-latek i 20-latek przewozili amfetaminę. Noc spędzili na komendzie w Działdowie.
Nocą (z 5 na 6.09.2022 r.) dwaj młodzi mieszkańcy Działdowa podróżowali autem przemierzając ulice miasta Działdowa, gdy zostali zatrzymani do kontroli drogowej. Podczas policyjnej interwencji, funkcjonariusze znaleźli w pojeździe kierowanym przez 20-latka narkotyki w postaci amfetaminy. Z kolei u 18-letniego pasażera funkcjonariusze znaleźli woreczki strunowe z zawartością białego i brunatnego proszku oraz tabletek.

Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że to amfetamina. Obaj młodzieńcy trafili do policyjnych cel, gdzie spędzili noc. Po złożeniu wyjaśnień usłyszeli zarzut posiadania substancji psychotropowych.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.