Czy w Olsztynie mamy problem z odpadami? Strażnicy miejscy po raz kolejny interweniowali na ulicach miasta

2022-09-06 19:58:31(ost. akt: 2022-09-06 14:58:05)

Autor zdjęcia: Straż Miejska

Strażnicy miejscy z Olsztyna po raz kolejny interweniowali w sprawie rozrzuconych śmieci i niewłaściwego segregowania. Za takie działania ukarali odpowiedzialne za to osoby na ulicy Mroza i Boenigka.
W poniedziałek około godziny 10:00 strażnicy miejscy interweniowali najpierw na ul. Mroza w związku z podrzuceniem odpadów budowlanych do kontenera na odpady zmieszane.

Patrol ustalił osobę odpowiedzialną za ten wybryk i ukarał ją za podrzucanie gruzu oraz za brak kontenera na odpady budowlane.

Niedługo później miała również miejsce interwencja na ul. Boenigka, na której patrol natknął się na dużą ilość śmieci. Właściciel tego terenu został ukarany mandatem za niesprzątanie odpadów na terenie nieruchomości.

Należy pamiętać, że główna zasada Jednolitego Systemu Segregacji Odpadów jest jedna – należy oddzielać surowce od odpadów, które nie nadają się do powtórnego przetworzenia. Jakie surowce oddzielamy? Są to: metale i tworzywa sztuczne, papier, a także opakowania szklane i odpady biodegradowalne. Niektóre gminy mogły zdecydować o konieczności rozdzielania szkła białego i kolorowego.

Zbieranie osobno papieru, szkła, tworzyw sztucznych wraz z metalem, a także oddzielanie odpadów biodegradowalnych pozwala uzyskać najbardziej pełnowartościowe surowce do ponownego przetworzenia.

Fot. Straż Miejska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dis #3104949 7 wrz 2022 09:41

    A jakiej wysokości te mandaty? Może bardziej się opłacają, niż zamówienie worka na odpady budowlane?

    odpowiedz na ten komentarz