Orlik przy „siódemce” częściowo do rozbiórki

2022-09-06 08:46:46(ost. akt: 2022-09-06 08:56:22)

Autor zdjęcia: facebook.com/burmistrzIwaszkiewicz

Mieszkańców Giżycka zaniepokoiły otwory, jakie niedawno pojawiły się na orliku przy SP7. Dziury w nawierzchni boiska powstały po odwiertach do badań geologicznych. Boisko nadaje się do rozbiórki.
Jak twierdzi burmistrz miasta, odwierty geologiczne były konieczne, by sprawdzić przyczynę zapadnięcia się części boiska w kompleksie sportowym przy Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku. Od dawna boisko nie jest wykorzystywane. Jest pomysł na jego nowe zagospodarowanie.

- Przygotowujemy się do naprawy - przebudowy tego obiektu i musimy poznać warunki geologiczne, aby dobrać technologię. Przy budowie tego boiska popełniono wiele błędów.... i jest taki efekt. Boisko jest do rozbiórki, a w tym miejscu spróbujemy zmieścić nie tylko plac do gry, ale także skatepark i pumptrack – wyjaśnia burmistrz Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

Nowy skatepark przy ul. Wodociągowej zostanie rozbudowany o pumptrack - specjalny tor łączący jazdę jednośladem i wszechstronny trening, zbudowany z wielu zakrętów i muld. Jednak na tę inwestycję, trzeba zaczekać. Póki co, tymczasowy skatepark/skatespot powstaje przy miejskiej pływalni „Medyk”. Tam przygotowana jest już odpowiednia nawierzchnia, a miasto czeka na dostawę urządzeń.
ona