Pijany kierowca BMW próbował wjechać na plac budowy inwestycji tramwajowej w Olsztynie. Zatrzymał się na barierkach ochronnych

2022-09-06 07:53:18(ost. akt: 2022-09-06 08:03:07)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Alkohol i kluczyki to zawsze złe połączenie. Zdecydowanie gorsze jest jednak wtedy, gdy kierowca nie posiada prawa jazdy a samochód nie powinien poruszać się po drodze. Policjanci z Olsztyna interweniowali w sprawie 29-latka, który próbował wjechać pod Wysoką Bramę, mimo toczących się tam prac budowlanych.
29-letni kierowca BMW za nic miał znak drogowy B-2 (zakaz wjazdu -red) na ul. 11-go Listopada w Olsztynie. Nie dość, że kierowca wjechał na drogę pod prąd, to jeszcze staranował barierki ochronne ustawione tam w związku z toczącą się od wielu miesięcy inwestycją tramwajową.

Funkcjonariusze olsztyńskiej policji po podejściu do kierowcy wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 29-latka ponad jeden promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień a pojazd, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych.

Kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.