Miłość nie zna granic? Kobieta okłamała olsztyńską policję, bo chciała bronić pijanego męża

2022-09-05 15:33:14(ost. akt: 2022-09-05 15:00:20)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci z Olsztyna zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło na al. Sikorskiego. Sprawa początkowo wydawała się prosta, lecz szybko okazało się, że wersje przedstawione przez uczestników zdarzenia mijają się z prawdą.
W niedzielę (4 sierpnia) oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na al. Sikorskiego. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który przy osobowej maździe zastał małżeństwo.

Początkowo 36-latka twierdziła, że to ona doprowadziła do kolizji. Jednak w trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą auta siedział jej 39-letni mąż. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyły ponad 2 promile alkoholu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 39-latek jadąc al. Sikorskiego stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w krawężnik.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 36-latek wkrótce odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.