Wicelider jest z Elbląga

2022-09-03 19:38:15(ost. akt: 2022-09-03 22:26:41)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

PIŁKA NOŻNA\\\ W Elblągu jako pierwsi gola zdobyli goście z Puław, ale na koniec meczu ze zwycięstwa cieszyli się gracze Olimpii, którzy noc z soboty na niedzielę spędzą w fotelu wicelidera II ligi!
* Olimpia Elbląg - Wisła Puławy 2:1 (0:0)
0:1 - Adrian Paluchowski (52), 1:1 - Kamil Wenger (68 k), 2:1 - Jan Sienkiewicz (89)

OLIMPIA: Andrzej Witan - Łukasz Sarnowski, Kamil Wenger, Adrian Piekarski - Łukasz Turzyniecki (55 Jakub Branecki), Marcin Czernis (88 Maciej Famulak), Michał Kuczałek (43 Dawid Wojtyra), Dawid Danilczyk, Jan Sienkiewicz, Patryk Jakubczyk - Aron Stasiak.

Przed laty Adrian Paluchowski wraz z Robertem Lewandowskim grał w Zniczu Pruszków, a gdy trafił to Legii, wydawało się, że stanie się mocnym punktem warszawskiego zespołu. Skończyło się jednak na 27 meczach i 5 bramkach od wiosny 2009 roku do końca sezonu 2009/10.
Kariery niczym "Lewy" Paluchowski zatem nie zrobił, ale od dwóch lat gra w Wiśle Puławy, z którą w 2021 roku awansował do II ligi.
No i to właśnie ten zawodnik otworzył wynik sobotniego meczu w Elblągu, ale po 16 minutach Wenger wykorzystał rzut karny, a gdy wydawało się, że zespoły podzielą się punktami, w 89. minucie decydujący cios zadał Białorusin Sienkiewicz.

* Inne mecze 9. kolejki, sobota: Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 0:0, Kotwica Kołobrzeg - GKS Jastrzębie 1:0 (0:0), Polonia Warszawa - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (0:0), Garbarnia Kraków - Hutnik Kraków 4:2 (3:1), Górnik Polkowice - Lech II Poznań 3:3 (2:2); niedziela: Motor Lublin - Znicz Pruszków (13), KKS 1925 Kalisz - Śląsk II Wrocław (13:30); poniedziałek: Zagłębie II Lubin - Radunia Stężyca (12).