To torpeda nie dziewczyna! Trzecie złoto Karoliny Piechowicz na Mistrzostwach Świata Juniorów w pływaniu!

2022-09-03 10:21:55(ost. akt: 2022-09-03 10:35:48)
Karolina Piechowicz zdobyła trzecie złoto na Mistrzostwach Świata Juniorów w pływaniu w Peru

Autor zdjęcia: SwimLand Olsztyn

Mamy to! Karolina Piechowicz po raz kolejny sięgnęła po złoto Mistrzostw Świata Juniorów w pływaniu. Dziś w nocy stanęła na podium wygrywając rywalizację na 100 metrów klasykiem.
Utalentowana pływaczka ma dopiero 17 lat, a może już się pochwalić wieloma sukcesami, miejscami na podium. Karolina Piechowicz pochodzi z Leśnego Dworu w gminie Szczytno, a pływanie trenuje od 11 lat, czyniąc systematyczne postępy. Obecnie reprezentuje SwimLand Olsztyn.

31 sierpnia w Limie (stolica Peru) została podwójną mistrzynią świata juniorów. Najpierw jej łupem padł złoty medal na 50 metrów żabką, a dwie godziny później zdobyła złoto w sztafecie mieszanej 4x100 m.

Na tym jej medalowe sukcesy jednak się nie skończyły. Dziś w nocy (polskiego czasu) Karolina została Mistrzynią Świata Juniorów na 100 klasykiem z nowym rekordem życiowym, który jest nowym rekordem Polski 17-latek.

- Udział w mistrzostwach świata jest spełnieniem moich marzeń - powiedziała nam Karolina po zdobyciu dwóch tytułów. - To wspaniałe uczucie, kiedy staje się na najwyższym stopniu podium tak ważnych zawodów. Konkurencja była duża, ale miesiące treningów dały świetny wynik. Pozdrawiam wszystkich i obiecuję, że dam z siebie wszystko w kolejnych startach!

Gratulujemy i jesteśmy dumni, że nasz region ma tak utalentowaną młodą osobę!