Mieszkaniec Olsztyna wpadł podczas kradzieży. Okazało się, że był poszukiwany

2022-09-03 17:17:00(ost. akt: 2022-09-03 13:42:08)

Autor zdjęcia: PAP

Do czego służy kasa w sklepie zapomniał 23-latek, który biorąc ze sobą markowy alkohol i artykuły spożywcze nie zapłacił wychodząc ze sklepu. Za swój wybryk trafił w ręce policji. Funkcjonariusze sprawdzili 23-latka w bazie informatycznej, gdzie okazał się, że jest poszukiwany.
W czwartek (1 września) policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze, którzy ze wstępnych ustaleń dowiedzieli się, że ochroniarz ujął złodzieja. Mieszkaniec Olsztyna chciał opuścić sklep ze skradzionym towarem tj.: markowy alkohol oraz artykuły spożywcze.

Towar został sprawdzony przez pracowników sklepu, a następnie powrócił do ponownej sprzedaży. Jednak sprawca kradzieży nie chciał dać za wygraną i początkowo podawał nieprawidłowe dane, a takie zachowanie jest wykroczeniem. Po sprawdzeniu mężczyzny w bazie informatycznej przez policjantów było już wiadomo, dlaczego nie chciał się zidentyfikować.

23-latek okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, przez co teraz mężczyzna za swoje wcześniejsze przewinienia spędzi prawie rok i 8 miesięcy za kratami. Ponadto policjanci ukarali 23-latka za kradzież sklepową mandatem.