Niepokojący bilans zdarzeń drogowych. Co działo się na olsztyńskich drogach (30 sierpnia) we wtorek?

2022-08-31 11:44:07(ost. akt: 2022-09-01 08:22:57)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Środa (30 sierpnia) okazała się niespokojna na drogach Olsztyna i okolic. W ciągu jednego dnia doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W jakich sprawach interweniowała olsztyńska policja?
We wtorek (30 sierpnia) policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednej z ulic Olsztyna. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 31-latek kierujący fiatem nie zachował bezpiecznej odległości od znajdującego się przed nim auta marki Suzuki przez co doszło do zderzenia pojazdów. Po przebadaniu policyjnym alkomatem okazało się, że sprawca kolizji miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu mu prawa jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 31-latek odpowie wkrótce przed sądem. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Tego samego dnia (30 sierpnia) policjanci pracowali na miejscu kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem na trasie Stare Włóki-Jeziorany, gdzie 41-letni kierujący pojazdem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym. Ostatecznie oba pojazdy zjechały do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala, w tym 41-latek śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego. Ostatecznie sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Na jego konto trafi również 6 punktów karnych.

Fot. KMP w Olsztynie

Kilka godzin później funkcjonariusze olsztyńskiej drogówki na al. Sikorskiego zatrzymali kierującego toyotą, który jechał z prędkością 107 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 31-latek stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dodatkowo został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Fot. Facebook: OSP w Jezioranach