Kolejny etap rozbiórki Dworca Głównego w Olsztynie

2022-08-30 15:02:08(ost. akt: 2022-08-30 14:45:10)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Praca wre, stary Dworzec Główny powoli odchodzi w niepamięć. Z dnia na dzień widoczne są kolejne etapy rozbiórki miejsca, które służyło mieszkańcom ponad 51 lat. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć - to ostatni moment na pożegnanie!
Prace na stacji Olsztyn Główny idą pełną parą. Zamontowano pierwsze nowe rozjazdy, a także rozpoczęto działania na peronie nr 3. Postępują również roboty przy tunelu dla pieszych.

Intensywne prace trwają także na terenie budynku Dworca Głównego w Olsztynie. Rozpoczęto demontaże elementów wewnątrz budynku takich jak np. ścianki działowe. Prace te będą kontynuowane w najbliższym czasie. Stopniowo front robót realizowanych przez wykonawcę będzie się poszerzał o kolejne elementy budynku.


Na nowy dworzec i na perony będzie można dostać się też od strony ul. Marii Zientary-Malewskiej. Tam powstanie nowe przejście podziemne o długości 140 metrów, o 100 metrów dłuższe niż dotychczasowe. Będzie szersze oraz wyższe. Obok dworca zaplanowany jest parking na 52 miejsca postojowe i 1500 metrów kwadratowych terenów zielonych.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycję w Olsztynie wartą ok. 400 mln zł ze współudziałem środków unijnych z POPW.

Fot. Zbigniew Woźniak