Oburzające! Verhofstadt: Polska nie otrzyma środków z KPO bez względu na to, jak kluczową rolę odgrywa w pomaganiu Ukrainie

2022-08-29 10:41:53(ost. akt: 2022-08-29 10:41:30)
Guy Verhofstadt

Guy Verhofstadt

Autor zdjęcia: European Parliament from EU/CC BY 2.0/Twitter Guy Verhofstadt

Belgijski europoseł Guy Verhofstadt, który w Polsce zasłynął nazwaniem uczestników Marszu Niepodległości faszystami, tym razem dodał na Twitterze wpis, w którym zaznaczył, że Polska nie dostanie pieniędzy z KPO i nie ma tutaj znaczenia to, że Polska odgrywa kluczową rolę w pomaganiu Ukrainie.
Witamy na początku nowego roku politycznego, w którym stare problemy polityczne Europy pozostają na stole…

— rozpoczął swój wpis Verhofstadt.

Bez względu na to, jak kluczową rolę Polska odgrywa w pomaganiu Ukrainie, NIE otrzyma unijnych funduszy naprawczych, chyba że w pełni przywróci rządy prawa!

— zaznaczył.


Warto przypomnieć, że Verhofstadt jest gościem tegorocznej edycji Campusu Polska Przyszłości. Belgijski europoseł będzie dyskutował z Rafałem Trzaskowskim i Radosławem Sikorskim o… „Europie przyszłości” i „wspólnych standardach”. Czyżby wspomniane standardy oznaczały blokowanie wypłaty pieniędzy z Funduszu Odbudowy tym krajom, gdzie rządzą politycy nielubiani przez brukselskich urzędników?

za zgodą wpolityce.pl
Fot. wPolityce

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3104769 29 sie 2022 23:00

    Unii chodzi wyłącznie o zmianę rządu w Polsce bo Polacy zdaniem Brukseli dokonali złego wyboru. I to nie ważne, że wybór ten jest dobry dla Polski, że pomagamy Ukrainie, że nie daliśmy się nabić w ruski gaz, że robimy inwestycje, z których będą korzystać przyszłe pokolenia, itd. Demokracja dla urzędników unijnych nic nie znaczy. Skoro Polacy źle wybrali, to trzeba im pogrozić palcem, by więcej się tak nie mylili...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz