Ostatnia muza w parku

2022-08-27 12:08:00(ost. akt: 2022-08-26 14:33:39)

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

To już finał niezwykłego cyklu wydarzeń organizowanych w Parku Centralnym przez Miejski Ośrodek Kultury. W niedzielę (28 sierpnia) będzie okazja, by poznać Linię - Muzę Komiksu i Ilustracji.
Park Muz Współczesnych - bo tak zatytułowany został cykl wydarzeń - nawiązuje do idei greckich opiekunek sztuki. Olsztyńska propozycja odzwierciedla najważniejsze spośród zjawisk i przejawów kultury i sztuki XXI wieku.

Przez całe wakacje nie tylko najmłodsi mieszkańcy Olsztyna oraz goście naszego miasta mieli okazję poznawać alternatywny zestaw Muz. Przed nami spotkanie, podczas którego zostaną przedstawione atrybuty ostatniej z niezwykłych bogiń.

- Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, które, tradycyjnie już, odbędzie się w Parku Centralnym w pobliżu Zajezdni Trolejbusowej - mówi Agnieszka Prusik z MOK-u w Olsztynie.

Główną bohaterką ostatniej odsłony będzie Linia, czyli Muza Komiksu i Ilustracji.

Program wydarzenia:
12:00-15:00 Zrób to sam: Superbohater (kreatywne warsztaty plastyczne),
12:00 Circus Ferus: jak Nielemka i Lemtak świat ratowali (familijny spektakl inspirowany "Bajkami robotów" Stanisława Lema),
13:30 Światy rysowane (panel dyskusyjny z udziałem twórców komiksów),
15:00 Komiks od podszewki (warsztaty z podstaw tworzenia komiksów, prowadzący: Paweł Błoński, Agnieszka Ostrowska-Błońska),
17:00 Muzyczny finał Parku Muz Współczesnych: koncert zespołu Kaymak.
Dodatkowo: krasnoludki: fakty, mity, głupoty (wystawa ilustracji Macieja Szymanowicza).

Projekt "Park Muz Współczesnych. Plenerowe spotkania z kulturą i sztuką" dostał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajął bardzo wysokie, 24. miejscu w konkursie, do którego był zgłoszony.