Dziś rozpoczyna się Campus Polska Przyszłości w Olsztynie. To ogromna promocja dla miasta

2022-08-26 10:30:59(ost. akt: 2022-08-26 10:50:44)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Campus Polska Przyszłości to największa impreza polityczno-społeczna w Polsce. Od dziś (piątek 26 sierpnia) miasteczko akademickie w olsztyńskim Kortowie zamienia się w arenę spotkań z politykami, działaczami społecznymi, aktorami, artystami.
Wykłady, panele, debaty i warsztaty, ale także spektakle teatralne, koncerty i wydarzenia sportowe. Uczestnicy Campusu Polska Przyszłości 2022 będą mieć możliwość wzięcia udziału łącznie w ponad 200 wydarzeniach, jakie odbędą się w stolicy Warmii i Mazur w ciągu sześciu dni.

Wśród prelegentów będą między innymi ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński, więzień Auschwitz Marian Turski, prawicowy publicysta Tomasz Terlikowski, były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar czy Garry Kasparov, rosyjski szachista będący w opozycji do rządów Putina.

Bedą też reprezentanci Ukrainy, w tym znana także w Polsce pisarka Oksana Zabużko

To już druga edycja imprezy, która jest ogromną promocją dla Olsztyna. Campus Polska Przyszłości to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce. Do Olsztyna przyjadą goście z całego świata. Swoje wykłady wygłoszą zarówno politycy związani z opozycją, naukowcy, aktorzy czy artyści.

Nie zabraknie także przedstawicieli Warmii i Mazur. Wśród prelegentów znajdziemy m.in posła KO Janusza Cichonia, Jacka Protasa, szefa lokalnych struktur PO czy posła Michała Wypija z Porozumienia.


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. as. #3104725 27 sie 2022 23:55

  Wiele wynika z listy sponsorów Campusu Polska 2022. Oto ona: https://niezalezna.pl/454685-kto-zaspons oruje-tegoroczny-campus-zaskoczen-brak-p rzynajmniej-dla-czytelnikow-niezalezna-p l

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 2. as. #3104719 27 sie 2022 23:11

  Impreza organizowana za niemieckie pieniądze ma pomóc Polakom uwierzyć, że KO pomimo braku programu dla Polski i szeregu fatalnych posunięć w trakcie rządów koalicji PO+PSL jest w stanie przejąć stery w Polsce dla dobra naszego kraju a nie dla Berlina czy Brukseli. Ale skoro finansuje to Berlin to musi przecież mieć w tym jakiś interes... Bo niewątpliwie z punktu widzenia interesów gospodarczych i politycznych Niemiec rządy prawicy w Polsce nie są dla nich optymalne... Ale rządy w każdym kraju powinny być rozliczane z tego co robią dla własnego społeczeństwa i czy umieją podejmować decyzje (i inwestycje) z myślą o przyszłych pokoleniach a nie najbliższych latach. I z tego punktu widzenia rządzący w Polsce wypadają na tle innych rządów w krajach Europy - bardzo dobrze...

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 3. pruskababa #3104716 27 sie 2022 19:20

  W ramach promocji miasta zapraszam na Zatorze wyeliminowane przez władze miasta z inwestycji od lat. Tu mieszkają gorsi ludzie. Zapraszam na zdewastowaną ulicę Sybiraków, zapraszam na Oficerską, która nigdy nie miała i nie będzie miała kanalizacji deszczowej. Zapoznajcie się praktycznie, jak działa "demokracja" w tym okropnym, zaśmieconym mieście, zamiast prowadzić teoretyczne dyskusje . Zobaczymy, czy panująca wszędzie koszmarna cenzura to puści.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 4. Paul Mark . #3104713 27 sie 2022 14:50

  Spęd za niemieckie środki totalnego oszustwa i upodlenia ekonomicznego Polaków/Obrzydliwa kolejna V kolumna.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 5. Dorota #3104694 26 sie 2022 19:02

  Terlikowski nawet będzie? Teraz z nimi jeździ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz