Mieszkaniec Olsztyna z marihuaną w kieszeni, aby uciec przed policjantami, wskoczył do Łyny

2022-08-24 11:26:13(ost. akt: 2022-08-24 11:40:34)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Może brzmi to nieco kuriozalnie, ale dokładnie taka sytuacja miała miejsce w poniedziałek (22 sierpnia) w olsztyńskim Parku Centralnym. Policjanci podczas patrolu zwrócili uwagę na 26-latka, który dziwnie się zachowywał. W pewnym momencie mężczyzna zaczął uciekać. Aby uniknąć pościgu... wskoczył do Łyny.
Funkcjonariusze w pobliżu Parku Centralnego zauważyli grupę młodych osób. Jeden z mężczyzn na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać pieszo.

Funkcjonariusze chcąc sprawdzić co było powodem nietypowego zachowania młodego mężczyzny ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna kontynuował swoją ucieczkę uliczkami parku.

W pewnym momencie wskoczył do wody i przepłynął rzekę wpław. Po wydostaniu się z wody mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna był kompletnie pijany i nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania.

W trakcie czynności przy 26-latku znaleziono zawiniątko z zawartością zielonego suszu roślinnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono marihuanę, którą przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

26-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.