Marihuana mogła go zabić. Kierowca z Olsztyna zamiast jednego pasa ruchu widział dwa [VIDEO]

2022-08-23 11:21:22(ost. akt: 2022-08-23 12:20:48)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Narkotyki, które znacznie wpływają na odbiór rzeczywistości nigdy nie powinny być łączone z jazdą samochodem. Przekonał się o tym 39-letni kierowca z Olsztyna, który będąc na haju, zamiast jednego pasa ruchu na rondzie Bema, widział dwa. Będąc przekonanym o tym, że się zmieści, doprowadził do kolizji z udziałem trzech samochodów i zablokował drogę.
Każdy dzień pokazuje nam jak ludzie nieroztropnie podchodzą do kierowania pojazdem. Wsiadając za kółko miejmy świadomość, że odpowiadamy nie tylko za siebie ale i za innych uczestników ruchu drogowego.

39-latek na jednym z olsztyńskich rond doprowadził do kolizji drogowej z dwoma autami. Przy mężczyźnie znaleziono plastikowy pojemnik, a w nim prawie 0,5 grama suszu roślinnego. To nie koniec, ponieważ w toku prowadzenia dalszych czynności w mieszkaniu wynajmowanym przez 39-latka policjanci znaleźli kolejne ilości narkotyków.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wysłał patrol policji na rondo Bema, gdzie miało dojść do zdarzenia drogowego z udziałęm trzech aut. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 39-letni kierujący pojazdem marki VW Polo, nie zachował należytej ostrożności, podczas zmiany swojego pasa ruchu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdami Opel Astra oraz VW Crafter.

Dalsza część tekstu znajduje się pod materiałem video


Z uwagi na "dziwne" zachowanie sprawcy kolizji, uczestnicy oraz świadkowie zdarzenia natychmiast zareagowali zabierając mu kluczyki od auta – zgodnie podejrzewali, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających.

39-latek w rozmowie z policjantami przyznał się, że około godzinę przed zdarzeniem zażył środki odurzające w postaci marihuany po czym wsiadł za kierownicę. Funkcjonariusze znleźli przy mężczyźnie i zabezpieczyli plastikowy pojemnik w którym jak się ostatecznie okazało znajdowało się pół grama suszu roślinnego – badanie narkotestem potwierdziło, że jest to marihuana. 39-latkowi pobrano krew do analizy pod kątem zawartości nielegalnych substancji. Od wyników badań zależą dalsze losy sprawcy kolizji. Mężczyzna już stracił swoje prawo jazdy.

Następnego dnia w toku prowadzenia dalszych czynności przez policjantów z udziałem 39-latka mundurowi w wynajmowanym przez mężczyznę mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli ponad 10 gr marihuany. I choć na początku 39-latek wskazał policjantom adres pod którym nie mieszka, to i tak udało im się ustalić i dotrzeć do właściwego mieszkania w którym znajdowały się zakazane prawem substancje.

Policjanci przestrzegają przed negatywnymi skutkami zażywania substancji psychoaktywnych! Wszystkie narkotyki w sposób indywidualny oddziałowują na nasz organizm i wszystkie ograniczają nasze funkcje psycho-motoryczne zaburzając m.in. zdolność do prowadzenia pojazdów.

Zgodnie z kodeksem karnym osoba, która prowadzi pojazd mechaniczny będąc pod wpływem środka odurzającego lub znajdując się w stanie nietrzeźwości podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wojtelk2424 #3104578 23 sie 2022 16:52

    I co mu zrobią? Przecież pseudosedziowie też pracują na chaju. Wypuszczą go prędzej niż wsadzili.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. zasx #3104565 23 sie 2022 12:22

    I tak widziałem, że było "pasu ruchu" :P

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz