Pijani "rodzice roku" mieli pod opieką dwójkę małych dzieci

2022-08-23 09:55:29(ost. akt: 2022-08-23 10:01:26)
Picie alkoholu przy dziecku, to bardzo zły pomysł. Możemy za niego słono przepłacić.

Picie alkoholu przy dziecku, to bardzo zły pomysł. Możemy za niego słono przepłacić.

Autor zdjęcia: źródło: Pixabay

Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii... Na szczęście dzięki interwencji świadków udało się uniknąć najgorszego. Policjanci, którzy przybyli pod wskazany adres, zastali leżące na ławie puszki po piwie oraz dwójkę małych dzieci wraz z pijanymi rodzicami. O dalszym losie opiekunów zadecyduje już sąd rodzinny.
W niedziele (21 sierpnia) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań słychać głośny płacz dziecka, natomiast osoby opiekujące się mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejscu wysłano patrol policji, który szybko dotarł do mieszkania, a wewnątrz zastał leżące na ławie puszki po piwie oraz dwójkę małych dzieci (4 lata, niespełna 2 lata) wraz z rodzicami, od których był wyczuwalny alkohol. Po wykonanych przez funkcjonariuszy badaniach okazało się, że oboje rodzice mieli po ponad 2 promile zawartości alkoholu w organizmie. Na miejsce przyjechała ciotka, której przekazano opiekę nad dziećmi, do czasu wytrzeźwienia pijanych opiekunów. Funkcjonariusze przygotowali odpowiednią dokumentację, a dalszym losem rodziców zajmie się sąd rodzinny.

Bliżej sprawy musi się już przyjrzeć sąd rodzinny, który zadecyduje o kwalifikacji prawnej. Zgodnie z kodeksem wykroczeń osoba mająca obowiązek opieki, nadzoru nad małoletnim do lat 7 dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny, albo karze nagany. Wedle kodeksu karnego, jeżeli na osobie ciąży obowiązek opieki nad osobą, narażoną na niebezpieczeństwo podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.