Pożyczki bez BIK zamiast kredytu?

2022-08-22 17:31:33(ost. akt: 2022-08-25 19:58:12)   Materiał partnera
Powszechnie wiadomo, że banki podchodzą do przyznawania kredytów w zachowawczy sposób, co sprawia, że wielu klientów spotyka się z odmową. Również dla nich istnieje alternatywa, którą są pożyczki bez BIK. Jak działają? Jakie są zalety i wady pożyczek bez BIK? Warto poznać odpowiedzi na te pytania, gdy bank nie chce nam udzielić finansowania.

Na jakich zasadach działają pożyczki bez BIK?


Pożyczki bez BIK oferowane są przez firmy pozabankowe, które stanowią alternatywę dla sektora bankowego. Jak działają? Otóż, instytucje pozabankowe przeprowadzają weryfikację swoich klientów w bazach dłużników, jednak nie mają obowiązku weryfikowania każdej z nich. W efekcie zamiast BIK weryfikacji podlegać może np. KRD, a co za tym idzie szansę na uzyskanie finansowania mają osoby posiadające złą historię kredytową w BIK.

Warto mieć świadomość, że wśród pożyczek bez BIK, znajdują się zarówno tzw. chwilówki, czyli pożyczki krótkoterminowe na niewielkie kwoty (max. klika tysięcy), jak i pożyczki długoterminowe, przypominające sposobem działania tradycyjne kredyty bankowe. Samo wnioskowanie najczęściej odbywa się przez Internet, co jest nie tylko wygodne, ale również szybkie. W wielu przypadkach także zaciągnięcie pożyczki bez BIK nie wymaga przedstawienia dokumentów potwierdzających źródło oraz wysokość dochodów.

Pożyczki bez BIK zamiast kredytu bankowego?


Biorąc pod uwagę fakt, że pożyczki bez BIK przyznawane są na podstawie weryfikacji pomijającej Biuro Informacji Kredytowej stanowią one doskonałą alternatywę dla kredytu bankowego. Powszechnie wiadomo bowiem, że banki udzielając kredytów dokładnie prześwietlają swoich klientów, a negatywna historia kredytowa powoduje automatyczne odrzucenie wniosku. Co więcej, w wielu przypadkach o wydaniu decyzji negatywnej zdecydować mogą nawet drobne opóźnienia w spłacie, ilość składanych zapytań o kredyt w ostatnich miesiącach, czy brak pozytywnej historii, który jest często spotykany wśród młodych osób. Warto bowiem mieć świadomość, że w BIK zapisują się nie tylko negatywne informacje, ale również cała historia kredytobiorcy.

Rozwiązaniem dla osób, którym bank odmówił kredytowania ze względu na BIK są więc pożyczki bez BIK, które można znaleźć na: https://www.czerwona-skarbonka.pl/chwilowki-bez-bik. Oferujące je instytucje pozabankowe rozumieją bowiem, że klient mógł mieć problemy z terminową spłatą zobowiązań w przeszłości, jednak jego obecna sytuacja finansowa może pozwalać na udzielenie mu pożyczki. Z tego typu ofert mogą korzystać również osoby, które posiadają zadłużenie w instytucjach niebankowych (np. spółdzielniach, czy u operatorów sieci komórkowych), co pozwoli im spłacić swoje długi. Dopasowując wysokość raty pożyczki do własnych możliwości finansowych, wychodzą z dotychczasowych długów oraz nie obciążają zbytnio domowego budżetu.

Zalety i wady pożyczek bez BIK


Popularność pożyczek bez BIK wynika przede wszystkim z ich zalet. Wymienić należy wśród nich między innymi dostępność, ponieważ tego typu ofert jest naprawdę wiele, a korzystać z nich może zdecydowanie szersze grono klientów niż w przypadku kredytów bankowych. Co jeszcze przemawia za pożyczkami bez BIK? Przede wszystkim wygoda oraz minimum formalności, ponieważ wnioskując online pieniądze można uzyskać nawet w kilkanaście minut, a w wielu przypadkach niewymagane jest przedstawianie dodatkowych zaświadczeń o dochodach. Co więcej, w niektórych przypadkach pożyczka bez BIK może być nawet tańsza niż kredyt bankowy, co wynika z faktu, że wiele firm pozabankowych oferuje możliwość zaciągnięcia pierwszej, całkowicie darmowej pożyczki. Warunkiem jest oczywiście jej terminowa spłata.

Czy pożyczki bez BIK mają wady? Podobnie jak w przypadku każdego rozwiązania również tutaj można znaleźć minusy. Najważniejszym są z pewnością koszty, ponieważ o ile nie uda się skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, to zaciągnięcie pożyczki bez BIK może wiązać się ze sporymi kosztami. Rekompensuje je jednak możliwość uzyskania finansowania w sytuacji, gdy bank odmówił udzielenia kredytu.

Ostatecznie należy stwierdzić, że pożyczki bez BIK mogą być doskonałą alternatywą dla kredytów bankowych. Skorzystanie z tego typu oferty powinien rozważyć każdy, kto otrzymał negatywną decyzję starając się o finansowanie w banku.