Tony martwych ryb w województwie warmińsko-mazurskich. PZW stara się opanować sytuację

2022-08-22 18:11:34(ost. akt: 2022-08-22 15:35:27)

Autor zdjęcia: Fundacja AQUA

W sobotę (20 sierpnia) ze zbiornika wodnego w rezerwacie Kwiecewo pod Olsztynem wyłowiono prawie dwie tony śniętych ryb. To niestety nie koniec, bo podobne działania były podejmowanie m.in w Stawigudzie czy powiecie bartoszyckim.
W województwie warmińsko-mazurskim coraz więcej słychać o śniętych rybach, które są nieustannie odławianie. Największy do tej pory pomór w regionie odnotowano na terenie rezerwatu Kwiecewo, gdzie wyłowiono prawie dwie tony martwych ryb.

Podobne działania podejmowano również wczoraj (niedziela 22 sierpnia) gdzie ze stawu przy ul. Warszawskiej w Stawigudzie strażacy z OSP wyławiali śnięte ryby i sztucznie napowietrzali zbiornik.

Fot. OSP Stawiguda

Polski Związek Wędkarski w woj. warmińsko-mazurskim robi co może, aby jak najszybciej usuwać śnięte ryby ze zbiorników wodnych. Do kolejnych odłowów doszło dziś (poniedziałek 22 sierpnia) w powiecie bartoszyckim w miejscowości Pleśno. Śnięte ryby zostały odnaleziona na kanale łączącym rzekę Sajnę z Rezerwatem Sątopy.


Najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci ryb jest tzw. "przyducha", czyli spadek tlenu w wodzie na skutek upałów. Teoria jednak nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Karol Grosz