Po raz jedenasty biegali ulicami Lubawy [ZDJĘCIA]

2022-08-22 09:28:26(ost. akt: 2022-08-22 10:08:23)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

W niedzielę, 21 sierpnia w Lubawie, odbyły się zawody biegowe pod nazwą "Lubawska dycha". Na starcie stanęło ponad 150 zawodników.
Tego dnia pogoda nie sprzyjała zawodnikom, którzy licznie przyjechali pobiegać do Lubawy, było gorąco i duszno, dlatego tym bardziej należą się wszystkim ogromne brawa.
Na starcie 11. Lubawskiej Dychy stanęło ponad 150 osób, którzy biegali ulicami miasta na dystansie 10 kilometrów lub maszerowali z kijkami na dystansie 5 kilometrów. Rozgrzewkę prowadziła niezawodna Dorota Wrońska, a sygnał do startu dał zastępca burmistrza Stanisław Kieruzel. Zawody prowadził trener LKS Lubawa, Marek Tykarski.

Jako pierwszy na mecie, w kategorii OPEN zameldował się Kacper Arendt z Grudziądza, na drugim miejscu był Damian Błaut z Ostródy. Podium zamknął Maciej Tomaszewski z Tasman Team.
Wśród kobiet wygrała Paulina Żuchowska z Torunia, za nią przybiegła Aneta Wojas z Wąbrzeźna, trzecia była Teresa Kamińska z Rypina.

W konkurencji nordic walking wygrał Piotr Szczepaniak, na drugim miejscu był Jan Nieściór, podium zamknął Wojciech Michalski. Wśród pań najszybsza z kijkami była Katarzyna Golubiewska, przed Beatą Michalską i Bernadetą Szczepańską.

Drużynowo wygrała ekipa Kurzętnik Biega w składzie: Krzysztof Golmanowski, Andrzej Czepek i Sławomir Kogut. Na drugim miejscy podium stanął team z Ostródy w składzie Damian Błaut, Robert Schmidt i Monika Danelska. Trzecia była ekipa o nazwie Wataha Cioci Basia w składzie Brzozowski Piotr, Maciej i Michał.

Lubawa Kocha Biegać w składzie Leszek Szczepański, Patryk Aranowski i Michał Zalewski zajęła czwarte miejsce.

Najszybszym mieszkańcem Lubawy został Radosław Górski, przed Dawidem Osickim i Mariuszem Kowalkowskim. Najszybszą lubawianką została Aneta Jankowska, przed Reginą Kasprzycką i Magdaleną Ciszewską.