[ZDJĘCIA] Zderzenie trzech pojazdów ciężarowych z naczepami na DK16 na wysokości Barczewa. Jedna osoba w szpitalu

2022-08-19 10:27:00(ost. akt: 2022-08-19 12:02:08)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Dziś (piątek 19 sierpnia) kilkanaście minut przed godz. 11 na DK16 na wysokości Barczewa, nieopodal piekarni Tyrolskiej doszło do zderzenia trzech pojazdów ciężarowych wraz z naczepami. Prawdopodobną przyczyną jest wystrzał opony w jednym z pojazdów.
Policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie o 10:54. Służby dopiero dojeżdżają na miejsce.

— Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie przyczyną zdarzenia jest wystrzał lewej, przedniej opony w jednym z pojazdów— relacjonuje kom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie — Z pierwszych ustaleń wynika, że jednemu z pojazdów w czasie jazdy wystrzeliła przednia, lewa opona. Dwaj pozostali uczestnicy musieli zareagować. Jeden z nich zjechał do rowu, drugi natomiast otarł się o pierwszy pojazd. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Jeden z kierowców został przetransportowany do szpitala, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ruch odbywa się płynnie. Jeden z pojazdów znajduje się w rowie, dwa pozostałe stoją na poboczu. Ewentualne utrudnienia mogą wystąpić w momencie wyciągania jeden z ciężarówek z rowu.

Z racji na wysokie temperatury ogumienie w pojazdach nagrzewa się dużo szybciej niż zwykle. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drogach.

Karol Grosz